Läti-Tõnise Talvesõit möödus viperusteta

Sõbrapäeval võisteldi Läti-Tõnise talu jäärajal neljandat korda talvesõidus. 27 osalejast keegi võistlust pooleli ei jätnud ning märkimisväärseid ekstsesse ette ei tulnud.

Läti-Tõnise Talvesõidu korraldaja Mati Kask sõnas, et ürituse eesmärk on kohaliku elu edendamine ja rallispordi populariseerimine. Samas on näha, et huvi autospordi vastu on Põltsamaa kandis suhteliselt suur. „Paljud käivad rajal vabal ajal harjutamas,” tõdes Kask ning lisas, et rajal käinud mehed mahuksid rahvarallil kindlasti esikümnesse.

Rajal enim vene masinaid

Võisteldi esi- ja tagasillaveolistel autodel ning eraldi arvestust peeti naiste ja noorte võistlusklassis. Korraldaja sõnul on sealne hobisõitjate tase suhteliselt kõrge ja ka ühtlane. Seda fakti kinnitavad ka tulemused, nimelt jäid esiveoliste kolm paremat meest kõik kümne sekundi sisse. Parim oli Rainer Uusna, võites teise koha omanikku Heigo Köörnat kuue sekundiga. Kolmandaks sõitis end Kristo Saar, kaotades võitjale üheksa sekundiga.

Tagaveoliste klassis sõideti peamiselt Ladadega, rajal liikus ka üks vanem 3. seeria BMW ja üheksakümnendate aastate alguse Ford Sierra, kuid ülejäänud masinad olid Venemaa toodang. Selles klassis oli konkurentsitult parim Arvo Kask, kes sõitis end esimeseks Zaporožetsiga, mille mootor oli saanud pisut turgutust. Teise koha saavutas Toomas Tulimäe, kaotades Kasele 18 sekundit. Paremuselt kolmanda aja sõitis samuti välja Arvo Kask, seekord Lada roolis, kuid loovutas poodiumikoha neljandaks tulnud Ivar Valksaarele.

Autoga peab vaeva nägema

„Et sõidus paremat kohta saada, peaks pisut ka auto kallal vaeva nägema ning eriti just rehvide korrasolekule tähelepanu pöörama,” sõnas Arvo Kase isa Mati Kask ning kinnitas, et Arvo võit oli paljuski tingitud eelnevatest kogemustest ja auto heast tehnilisest seisundist. Veel lisas korraldaja, et võistlus õnnestus ka tänu heale rajale, mille oli sisse lükanud Rainer Uusna. Seda kinnitas ka fakt, et rajal polnud väga palju ohtlikke kohti ja terve võistluse jooksul toimus ainult üks rajalt väljasõit, kus oli tarvis kõrvalist abi.

Sel korral osales võistlusel ka kaks õrnema soo esindajat, kellest kiirem oli Getter Meri. Kai Martins kaotas talle minuti ja kuue sekundiga. Noorteklassis osales samuti kaks sõitjat, kellest esimesena lõpetas Riho Maalma, jättes teiseks Raido Hansoni. 

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus