Läti delegatsiooni visiit keskendus tutvumisele Peipsimaaga

Möödunud neljapäeval viibis Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu kutsel meie maakonnas delegatsioon Läti Vabariigist Priekulist.  Külaskäigul tutvuti looduskaunite paikade, ajaloo- ja kultuuriväärtustega, arutati edasisi koostöövõimalusi

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Enn Kure sõnul esindas delegatsioon Priekuli omavalitsust, mis moodustus nelja valla ühinemise järel.

Aasta tagasi käisid Jõgevamaa omavalitsusjuhid Lätis külas, et tutvuda sealsete omavalitsuste tööga ja saada informatsiooni seal läbi viidud omavalitsusreformi kohta. Varasem koostöö seob seda piirkonda Palamuse vallavalitsusega,” märkis Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Riina Kull.

“Priekuli delegatsioonile tutvustasime Peipsi piirkonna omavalitsusi, Mustvee vene gümnaasiumis tunti huvi hariduskorralduse vastu.Tutvustasime omapärast vanausuliste kultuuri ja kodanikualgatuse korras rajatud samovarimuuseumi ning Peipsi järve elu tuba,” rääkisid Kurg ja Kull.

“Võrdlesime elukorraldust Eestis ja Lätis, vaba vestluse käigus jagasime kogemusi, leidsime, et meil on omavalitsuste igapäevatöös palju ühist. Näiteks teedehooldus, alusharidus, päevakeskuste töö jne. Koostöö jätkub, arvatavasti kõige enam kultuurivaldkonnas, näiteks isetegevuskollektiivide kaasamisega või lähetamisega üritustele,” lisasid nad.

Jõgeva maavalitsuses võttis külalisdelegatsiooni vastu maavanem Viktor Svjatõšev. “Huvitavat kõneainet pakkus asjaolu, et nimi Priekuli on meil tuntud tänu sellenimelisele kartulisordile, laiemalt on tuntud aga ka meie kartulisort  ’Jõgeva Kollane’,” ütles maavanem.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus