Lastekodu Metsatareke sai sünnipäevaks uue köögi

Möödunud reedel pidas Metsatarekese lastekodu oma seitsmeteistkümnendat sünnipäeva, tähtpäevaks sai valmis ka lastekodu kauaoodatud köök.

Varem toodi lastekodulastele söök Siimusti lasteaia köögist. Viimastel aastatel on aga nii lasteaia- kui ka lastekodulaste arv kasvanud ning ühe köögi töötajate koormus oli liiga suur.  Seega tekkis Metsatarekesel vajadus isikliku köögi järele. Varem oli köögiruum küll “Silvi” peremajas olemas, kuid see kokkamisenurgake ei vastanud paraku tervisekaitse nõuetele. Lastekodu elanikud ja kasvatajad kogusid uue köögi ehitamiseks raha mitmeid aastaid ning tänavu 1. septembril lõpetasid Duko-Ehituse töötajad uue köögi remondi.

Sellest õppeaastast on Metsatarekese elanike seas ka kaks kokaõpilast, üks viimasel ning üks esimesel kursusel. Lastekodu juhataja Marika Tekkel rääkis, et uues köögis saavad kokaõpilased end proovile panna ning ka teistel lastel on võimalik oma söögitegemisoskusi arendada.

“Iga inimene peab oskama süüa teha,” kinnitas Tekkel. Lastekodu elanikud said endale ka elutoa, kus teha käsitööd või niisama televiisorit vaadata.

Üheks silmapaistvaks sünnipäevakingituseks oli ka Eestimaa Rahvaliidu naisseltsi Epp ja mobiiltelefonioperaatori Tele2 ühisprojekt “Ole kuuldel”, mille käigus kingitakse kümnele lastekodu lapsele mobiiltelefon. Nende telefonidega saavad lapsed oma kasvatajatele ja tugiperedele tasuta helistada. Juhataja sõnul on mobiiltelefone lastel hädasti tarvis. Eriti neil, kes käivad koolis kusagil kaugemal. “Kui laps juhtub bussist maha jääma või tuleb midagi muud ootamatut ette, siis ta saab sellest meile igal juhul teada anda,” selgitas ta. Samas peab Tekkel oluliseks ka seda, et laps saaks oma tugiperele igal ajal helistada. “Vahel on lapsel mure, millest oleks kohe tarvis rääkida. Siis ta saabki rahulikult oma tugiperele helistada ja oma mure ära rääkida, ilma et peaks kõneaja pärast muretsema,” selgitas Tekkel.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus