Lasteaiale anti raha juurde

Põltsamaa vallavolikogu liikmed nõustusid ettepanekuga eraldada valla 2014. aasta eelarve reservfondist

Lustivere lasteaiale töötasude maksmiseks täiendavalt 2203 eurot. Kui enamasti kipub maal tegutsevates lasteaedades ja koolides lapsi vähemaks jääma, siis Põltsamaa valla Lustivere lasteaias on neid tänavu eelmise aastaga võrreldes rohkem. Seetõttu on kasvanud sealsete lasteaednike töökoormus.

Möödunud neljapäeval peetud Põltsamaa vallavolikogu istungil rääkis Põltsamaa valla haridus- ja kultuurinõunik Silja Peters, et Lustivere lasteaias on tänavulapsi mullusest rohkem. Kui tavaliselt on neid olnud 25-27, siis tänavu on 31 last. Praegu on Lustivere lasteaias 2,75 lasteaiaõpetaja ametikohta ja poolteist õpetaja abi kohta. Juurde on vaja 0,25 lasteaiaõpetaja ja 0,5 lasteaiaõpetaja abi kohta. Uusi töötajaid lasteaeda juurde ei võeta, vaid kasvab olemasolevate töötajate koormus.

Petersi sõnul on töökohtade lisamiseks tarvis 2203 eurot täiendavat palgaraha. Rahasumma eraldamise üle peab otsustama vallavolikogu.

Volikogu liige Erkki Keldo küsis haridus- ja kultuurinõunikult, mis kasu on täiendava raha eraldamisest, kui töötajaid juurde ei võeta, sest üks töötaja ju korraga kahes ruumis olla ei saa. Silja Peters lausus, et töökoormuse suurenedes on mõnel töötajal lihtsalt tööpäevad pikemad ja nii on võimalik kahes eraldi ruumis lastel silma peal hoida. 

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus