Lasteaialapsed tegid taas Tormas näitemängu

Torma lasteaias Linnutaja” peeti XIV Mustvee piirkonna näitemängupäev, kus lisaks võõrustajaile osalesid ka poisid ja tüdrukud Mustvee, Pala ja Tiheda lasteaiast ja Saare valla lasteaiast “Siilike”.

Sarnaselt  esimese näitemängupäevaga 2000. aastal, toimus ka seekordne meeleolukas ettevõtmine Torma lasteaia “Linnutaja” saalis. “Näitemängupäeva korraldajateks on lasteaiad kordamööda. “Linnutaja” pere oli 8. aprillil võõrustajaks juba neljandat korda,” ütles lasteaia direktor Kaja Ivask.

“Lapsed hakkasid pedagoogide juhendamisel näidendeid õppima talvel. Aasta-aastalt on lavastused läinud sisukamaks ja meeleolukamaks. Sõnalisele osale lisanduvad laulud ja tantsud. Enne piirkondlikku üritust esinetakse oma maja kaaslastele ja töötajatele  “Linnutaja” lasteaia Nipitiride rühma lapsed kutsusid eelmisel nädalal oma etendust “Siilipoiss Sulli kümme kingitust” vaatama ka Torma põhikooli 1. ja 2. klassi õpilased.

“Näitemängupäeval esitatud lavastused “Punamütsike”, “Kadunud täpid” ja “Tare-tareke” olid humoorikad ja kaasahaaravad,” ütles Ivask. Näidendite vahepaladeks korraldasid Torma lasteaia õpetaja Eda Vasenko, muusikaõpetaja Diana Hints ja liikumisõpetaja Jevgenia Novak lastele virgutavaid liikumis- ja laulumänge.

Pärast etendusi läksid külalised rühmadesse mängima ja morsilauas aega veetma. Juhendajad kogunesid päeva üle mõtteid vahetama ja uueks kokkusaamiseks plaane pidama. Järgmise, XV ühise piirkondliku näitemängupäeva korraldajaks on Mustvee lasteaed.

Lapsi autasustati raamatute ja maiustustega. Kultuurisündmust  rahastas Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus