Lasteaial “Tõruke” oma lipp

Põltsamaal õmmeldi valmis esimene sinimustvalge rahvuslipp, linnas on väga tugev lippude valmistamise traditsioon. Nüüd on oma lipp olemas ka Põltsamaa lasteaial “Tõruke”.

“Tõrukese” juhataja Helje Tamme sõnul toimub lasteaias igal aastal 31. mail lasteaia-aasta lõpetamist tähistav piknik. Tänavune piknik oli varasematest erinev selle poolest, et muude pikniku juurde kuuluvate tegevuste kõrval avati lasteaia lipuväljak. Tänu tublile lapsevanemale Kristjan Otsusele, kes koos kaaslastega lasteaia lipuväljakule lipuvardad paigaldas, oli kogu lasteaiaperel võimalik muuta lasteaia lõpetamine veelgi pidulikumaks heisates sellel päeval ka oma lipu.

“Tõrukese” lipu kujundas Vali Pressi kujundaja Riina Soom. Esmaspäeval, 31. mail tõmbasid “Tõrukese” lipu esimest korda masti kaks tänavu sellest lasteaiast kooli minevat poissi Joonas ja Jaan. Ühte vardasse heisati lasteaia ja teise Põltsamaa linna lipp, mis oli saadud kingituseks Põltsamaa linnavalitsuselt. Piduliku lipu heiskamisega tähistas lasteaed ühtlasi ka Põltsamaa linna 90. juubelit.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus