Laste sügisjooksul jätkus spordirõõmu ligi kahesajale jooksjale

Eelmisel laupäeval korraldati Jõgeva staadionil viies laste sügisjooks, kuhu end registreeris 179 võistlejat ja kus kõige nooremad jooksusõbrad said esimese võistluskogemuse.

Tartust Jõgevale vanaemale ja vanaisale külla sõitnud vaid 11-kuune Johanna oli sügisjooksul platsis juba soojenduse ajal. Tema ema Triin ütles, et nad kasutasid võimalust vanavanemate külastamise ajal ka sporti teha.

“Selle 100 meetrit ta suudab ise kindlasti vähemalt läbi kõndida,” kinnitas Johanna ema. Tüdrukul oli soov rajale minna juba soojenduse ajal, mil ta usinalt emmel eest ära vudis. Siiski oli tema stardini aega üle tunni ning kärsitu tüdrukutirts pidi veel pikalt ootama ja vaatama, kuidas vanemad poisid ja tüdrukud võistlevad. 

Kolmikud väsisid starti oodates ära

Kõige arvukamalt oli osalejaid 5-6-aastaste tüdrukute hulgas, kus rajale läks kakskümmend neli võistlejat. Osalejaterohkus põhjustas stardikurvis ka kukkumise, kus olid kannatajateks viis tüdrukut. Sellest ei lastud end häirida, emmed-issid aitasid lapsed püsti ja ergutasid rajal edasi jooksma. Ükski neist võistlust ei katkestanud, kuigi nii mõnelgi kippusid pisarad silma, mis olid tingitud pigem pettumusest kui valust.

Võistlustel olid kohal ka eelmise aasta augustis kolmikute vanemateks saanud Tiina ja Romek Velt koos lastega. Võistlustele pandi kolmikud Robert, Ronnie ja Mia-Mercedes ka kirja. Vanemate poiste klassis võistlesid veel nende vennad Ayrton ja Robin. Jooksma ei jõudnud ainult pere vanim poeg Michael.

Ema Tiina rääkis, et toe najal hakkasid kolmikud oma esimesi samme tegema juba jaanipäeva paiku. Kuigi jooksusammud veidi enam kui aastavanustel kolmikutel päris välja ei tule, arvasid Tiina ja Romek, et saja meetri pikkuse raja võivad nad läbida kas siis vanemate toel kõndides või käpuli. 

Paraku oli kõige pisemate jooksjate start märgitud kella üheks päeval, mil mudilastel oli enamasti uneaeg. Paarkümmend minutit enne starti suikusid ka kolmikud õndsasse unne. Vaid Ronnie ärkas jooksu ajaks üles ning läks koos emmega stardijoonele. Kui stardikohtunik oli andnud käskluse “läks”, ei arvanud Ronnie, et peaks selle peale kiiresti finiši suunas liigutama hakkama ja jäi üsna stoiliselt stardijoonele istuma.

Viimased meetrid ületati roomates 

Natukese aja pärast tegi Ronnie esimesed sammud emme sõrmedest kinni hoides. Raja viimased paarkümmend meetrit otsustas ta aga läbida iseseisvalt roomates ning teenis auga välja  nii medali, diplomi kui mahlajoogi.

Kuigi saja meetri läbimiseks kulus Ronnie’l aega veidi enam kui kuus minutit, oli esimene võistlus edukalt läbitud.

Päev otsa kärsitult starti oodanud 11-kuune Tartu tüdruk Johanna tatsas naerulsui raja lõpuni. Tulemuseks kuues koht ning sarnaselt teistele võistlejatele medal, diplom ja kosutav mahlajook.

Johanna järel ületas finišijoone aastane Marta Pruuli koos emaga. Tallegi oli Jõgeva sügisjooks esimeseks kondiprooviks. Tema vend Mikk Lukas Pruuli sai kuni 3-aastaste poiste vanuseklassis kuuenda koha ning vanem õde läbis neljasaja meetri võistluse seitsmenda kohaga. Pere lubas ka edaspidi sügisjooksudel täies koosseisus osaleda.  

Jõgeva laste sügisjooksu paremad 

Kuni 3-aastased tüdrukud 100 m

1. Mirjam Miško

2. Grete-Liis Valge

3. Tuuli Tooming 

Kuni 3-aastased poisid 100 m

1. Armin Mandri

2. Markus Toode

3. Kristofer Thor Timusk 

3-4-aastased tüdrukud 200 m

1. Kairit Kipper

2. Kirke Rääk

3. Hanna Stamm 

3-4-aastased poisid 200 m

1. Einri Tumaševski

2. Andreas Vesnuhov

3. Kaspar Tühis 

5-6-aastased tüdrukud 400 m

1. Johanna Elisabeth Võsaste

2. Liivika Noormägi

3. Daisy Pärnamets 

5-6-aastased poisid 400 m

1. Alex Kaarepere

2. Karl Robin Kaljusalu

3. Kenneth Metting 

7-8-aastased tüdrukud 400 m

1. Laura Eliise Kiisler

2. Kätriin Palm

3. Pirgit Eifel 

7-8-aastased poisid 400 m

1. Rasmus Randoja

2. Kevind Aland

3. Enrik Kabin 

9-10-aastased tüdrukud 400 m

1. Kätryn Kaljusalu

2. Elisabeth Hein

3. Katharina Pärn 

9-10-aastased poisid 400 m

1. Kristo Voitk

2. Janmar Reiljan

3. Lauri Kaljurand 

11-12-aastased tüdrukud 800 m

1. Kristel Lalin

2. Kadi-Liis Viiar

3. Britta Kasela 

11-12-aastased poisid 800 m

1. Mattias Säärits

2. Carlos Aland

3. Tanel Tammik 

13-14-aastased tüdrukud 800 m

1. Hanna-Britta Kaasik

2. Marii-Anett Lillemägi 

13-14-aastased poisid 800 m

1. Sander Õunapuu

2. Kaijo Keek

3. Jan Martin Pärn 

15-16-aastased tüdrukud 800 m

1. Kätrin Pärn

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus