Laste ja vanemate ühine pidu

Juba uksel tervitasid külalisi elevil poisid ja tüdrukud. Nemad olid külaliste vastuvõtjad. Nimelt oli sellel peol igal ?viiendikul? oma ülesanne: üks grupp vastutas külaliste vastuvõtmise, teine kogu kujunduse, kolmas söögilaua katmise eest, neljas kujundas klassiruumi, viies tõstis laudu ja toole ning pühkis põranda, kellegi ülesandeks oli ürituse muusika… Igatahes tööd jätkus kõigile.

Peo alguseks kogunesid külalised ja õpilased kooli aulasse. Kõigepealt esitati näidend ?Nukitsamees?, kus oli palju ootamatusi ja sai omajagu nalja. Peatähtis oli see, et osatäitjad nautisid oma tegemisi. Nii näiteks ehmus Remo ema päriselt, kui Mõhk ja Tölpa kondi pärast rüselema läksid ja Remo lavapartner Vallo suure mütsatusega lavalt alla saali kukkus. Aga me olime õppinud, kuidas viga saamata  kukkuda, nii et midagi ei juhtunud.

Pärast pisikest vaheaega oli võimalik   vaadata ?Muumioru lugusid? poiste esituses. Seegi etendus tuli hästi välja. Me tahamegi muumidelt elamist õppida: püüame olla sõbralikud, üksteist aidata ja kõike hästi teha, ehk tuleb etenduse abiga see uuel aastal paremini välja. 

Etendustes ei puudunud ka muusikaline osa. Aitäh õpetaja Karin Luigele, kes meid ilusasti laulma õpetas.

Õpetaja Karini enda arvates oli pidu südamlik. Üllatas, et nii palju lapsevanemaid kohale tuli. Tema arvates on niisuguseid lapsi lausa rõõm õpetada, nad on oma olemuselt soojad.

Seejärel suunduti klassiruumi, kus vanemaid ootas ees tore üllatus ? soe küünlavalgus ja rikkalikult kaetud laud. Igaüks oli toonud lauale midagi maitsvat. Enamasti oli see ise valmistatud, muidugi vanemate abiga või vähemalt nende moraalsel toel.

Kui kõik olid istet võtnud, rääkis õppealajuhataja Imbi Sildnik saksa keele õppimise võimalustest Jõgeva Ühisgümnaasiumis, sest peatselt ootab meid ees veel ühe võõrkeele valik.

Pärast seda mõtiskleti ühiselt koosveedetud hetkede tähtsuse üle. Oli, millele mõelda. Üsna kooli algul käisime koos vanematega Endla rabas. Ja plaanis on veel nii mõndagi: klassi vastlapäeva tähistamine Laiuse mäel, muidugi kui lumi maha tuleb, ja koos vanematega teatrietendusele sõitmine, et siis pärast nähtu üle mõtteid vahetada.

Mõne aja pärast lasti hea maitsta laste endi valmistatud toitudel ning vahepeal oli võimalus kuulata Tammsaare loomingut. 25. jaanuaril minnakse meie koolist Vargamäele Tammsaare võistulugemisele ?Hansenist Tammsaareni?. Grete esitas  pala ?Kaaren ja pojad?, Kristian luges miniatuuri ?Poiss ja liblik?.

Kojuminekul võis kõikide silmis näha rahulolu kordaläinud peost.

Oleme õnnelikud, et vanematele meie ettevõtmine meeldis.

Janne ema Sirje Sults: ?Meeldis, et kõik oli põhjalikult läbi mõeldud. Ja rõõm, mis laste silmist paistis, oli nii siiras. See andis energiat.?

Vallo ema Riina Lillik: ?Juba koolimajja siseneda oli soe ja hea, oli näha, et meid oli oodatud, nii säravad olid uksel vastas olevad poisid-tüdrukud. Veel praegugi on hea meenutada uksel sügava kummarduse teinud noormeest ja kena neidu, kes iga külalise riidehoidu ning hiljem peosaali saatsid. Oli näha, et kõike oli tehtud hingega ja suure vaimustusega. Esinemine oli parim, laval oli kogu klass, palju rõõmu kiirgas vaatajateni. Ja milline suurepärane kõnekoor kostis klassist juba treppidele, hea oli kõike seda ühes teistega nautida. Ja õhtu lõpetamine ? jällegi koristati kõik ühiselt ära, pesti nõud puhtaks ja pandi toolid-lauad paika. Noormehed oli väga aktiivsed, kõik käis kiiresti.?

Klassijuhataja Helge Maripuu: ?Kirjeldamatu on see ettevõtlikkus, millega pidu ette valmistati. Rõõmustab, et lapsed nii väga tahavad veel oma vanematega koos olla, nende jaoks pingutada, olla parimad. Õnnelikud on vanemad, kellel on niisugused lapsed. Olen tänulik, et vanemad kohale tulevad, kui kutsutakse, ja laste tehtut hinnata oskavad, sest toimunu väärtus selgub alles aastate pärast. Nii tulevikku vaatav on käesolev ajahetk. Vaid nii saavutab inimlaps iseendaga rahulolu, õpib vastutama.?

Vallo ema pani lõpuks veel meile kõigile südamele, et me oskaksime üksteist hoida ja soovitab meeles hoida luuletaja Doris Kareva ridu: ?Vaata ringi ? nii palju on ilusat ees, tuleb uskuda ainult ??


Grete Tänna, JÜG 5b klassivanem 

blog comments powered by Disqus