Laste isevalmistatud asjad läksid hästi kaubaks

Eile ja üleeile said kõik huvilised tutvuda Jõgeva Postkontoris Kiigemetsa kooli laste valmistatud käsitööga ning neid asju ka sümboolse hinnaga kaasa osta.

Lapsed olid valmistanud kõikvõimalikke omanäolisi asju alates kenadest jõulukaartidest ja armsatest pakikaunistustest kuni maalitud siidsallide ja kaltsuvaipadeni. Puust valmistatud autod ja lõikelauad, käbidest, lõngast ja muust materjalist päkapikud, nõelapadjad, keraamilised kaunistused see on vaid tagasihoidlik loetelu laste tehtud asjadest.

Kooli huvijuhi Merje Talistu sõnul toimub heategevusmüük kord aastas ? jõulude ajal. Selleks valmistuvad hoolikalt nii õpilased kui õpetajad. Nii on käbidest ja riidest päkapikke valmistanud alles esimeses klassis käivad lapsed, naharibade ja riidega kaunistasid pudeleid esimese ja kolmanda klassi õpilased. “Esimese klassi lapsed lõikasid naharibasid ning õppisid sirgelt lõikama, kolmanda klassi lapsed tegid juba peenemat kleepimistööd,” rääkis Talistu.

Kangastelgedel kootud kaltsuvaibad, mis maksid keskmiselt 165 krooni, on toimetulekuklassis õppivate poiste kätetöö.

Raha, mis heategevusmüügist saadakse, läheb lastele tagasi. Selle eest saavad nad ekskursioonidel ja õpperetkedel käia, usinamatele jääb taskurahagi. “Lapsed saavad väga hästi aru, et raha tuleb neile. See on neile motivatsiooniks ja nad tunnevad suurt huvi, kas ja kui palju nende tehtud asju ära müüakse,” rääkis kooli huvijuht.

Talistu on veendunud, et kõik lapsed on tublid, tuleb vaid üles leida see, mis noorel inimesel hästi läheb. Erivajadusega lastel võib olla raskusi eesti keele või matemaatikaga, see-eest käsitööd teevad paljud neist hea meelega. Tulevikus aitavad õpitud oskused neil endale elatist teenida.

Kuigi suurt reklaami heategevusmüügile ei tehtud, leidus uudistajaid pidevalt, vahepeal tekkis leti juurde lausa järjekord. “Inimesed on juba harjunud, et siit jõulude ajal asju osta saab ning jälgivad hoolega reklaami. Leidub neidki, kes helistavad ja küsivad, kas me ikka sel aastal ka laste käsitöid müüme,” ütles Talistu.

Juba esimeste tundidega oli letil kaupa palju vähemaks jäänud, hästi läksid müügiks küünalaualused, puust näo ning karvase habemega päkapikud, kaltsuvaibad ja linikud ning ka isetehtud ehted ja kaardid. Talistu sõnul kaupa kaheks päevaks siiski jätkus: karpides ja kastides oli veel varusid. Ostjad olid aga rõõmsad, et said koju mõne vajaliku tarbeeseme või originaalse jõulukingituse. ?Olen ikka igal aastal siit midagi leidnud. Kusagilt poest ei saa nii eripärast jõulukingitust. Olen siit koju viinud kaltsuvaipu ja lõikelaudu, ka ühe riidenagi. Asjad siin on imeodavad ja neid ostes saab veel teistele ka head teha,” ütles üks heategevusmüügi rahulolev külastaja.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus