Laste folkloorifestival Porkunis 7. ja 8. juunil

Festivali eesmärk on aidata kaasa Eesti rahvusliku pärandi säilitamisele, edendamisele, propageerimisele ning saada märkamatult teadmisi loodusretkede, pärimuskultuuri ja käelise tegevuse kaudu.

Kõige põnevam on see, et saab magada telkides ja päeval osa võtta mitmesugusest tegevusest. Porkuni Pillari läbivaks teemaks sellel aastal on piimaandjad ja kõik sellega seonduv, teatasid korraldajad.

Lapsed näevad näitusi vanaaegsetest piimanõudest, võitegemismasinatest ja lüpsimasinatest. Kohale tulevad inimesed, kes õpetavad, kuidas töötab koorelahutaja, kuidas võid teha, kuidas piimakokteili valmistada. Õpetatakse lüpsimasina kokkupanemist ja pärast võisteldakse, kes seda kiiremini teeb.

Töötavad õpitoad : Jaagup Kippari karjasepillide valmistamise tuba, Leili Kanarbiku käelise tegevuse tuba, joonistamistuba jne. Õpitubade juhendajad seavad üles parimate tööde näituse. Esinema on oodatud folkloorirühmad (tantsurühmad, pillirühmad, laulurühmad, sõnakunstirühmad) üle Eestimaa. Kavade pikkus on 5- 10 minutit, olgu see regilaul, laulumäng, muinasjutt, legend, mõistatus või võistlusmäng. Oodatud on karjapasuna puhujad.

Esimene õhtu lõpeb tantsutraaviga, kus mängivad Kose  “Pillipiigad“, lõõtsamees Enrik Visla ja Tamsalu valla rahvamuusikarühm “Lustpill”. Iga rühm saab õpetada oma kodukandi tantsu või laulumängu. Süüdatakse lõke, mille ümber kuulatakse legende ja muistendeid. Teisel päeval saadakse teadmisi loodusest ja loodushoiust, veest ja veega seotud probleemidest. Teise päeva lõpetab ühiskontsert. Külla oodatakse Porkuni Pillari patrooni Ingrid Rüütlit ja teisi Porkuni Pillari toetajaid.

Tulge festivalile — see on lõbus, huvitav ja omapärane. Vihmaga toimub üritus Tamsalu Kultuurimajas. Ööbida saab ka Porkuni vanas klubis.

Porkuni Pillarit korraldatakse aastast 1994 iga kahe aasta tagant. Seekordne festival on kaheksas.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus