Laskmisvõistlused Elmar Kivistiku mälestuseks

Laupäeval, 8. novembril peeti Tabivere Gümnaasiumi võimlas traditsiooniks saanud Elmar Kivistiku mälestusvõistlusi laskmises.

Tänavused võistlused olid järjekorras neljandad ja otsus neid igal aastal Tabiveres kui maailmakuulsa laskesportlase kodukohas läbi viia võeti vastu 2005. aasta novembris, kui  Elmar Kivistiku 100. sünniaastapäeva tähistati. Mälestusvõistlusi korraldab Tabivere Rahvaspordiklubi ja Eesti Laskurliit.

Laskespordipäeva alustati pärja viimisega Elmar Kivistiku hauale Äksi kalmistul. Seejärel anti võistluspaigal kõigepealt kohalikele huvilistele võimalus õhupüssist  lastes silma täpsust ja käe kindlust proovida. Eraldi peeti arvestust 12-17-aastaste ja üle 18-aastaste vanusegrupis. Mõlema vanusegrupi neli paremat pääsesid finaali, kus said võimaluse veel kümneks lasuks.

 12-17-aastastest oli parim Kristjan Rosenberg 176,4 punktiga, järgnesid Ingmar Kaasik 148,4 ja Raido Raudsepp 87,4 punktiga. Täiskasvanutest võitis Toomas Raudsepp 177,4 punktiga, järgnesid Maigo Täpsi 166,7 ja Maiko Tamme 165,3 punktiga.

Et võistlust põnevamaks teha, on alati peetud arvestust ka Tabivere valla kahe suurema asula Tabivere ja Maarja-Magdaleena vahel. Arvesse lähevad viie parema laskuri tulemused. Ülekaalukalt võitis seekord eelmisel aastal naabritele kaotanud Tabivere, saades kirja 420 punkti Maarja-Magdaleena 395 vastu.

Ametlikult ja pidulikult kuulutati võistlused avatuks veerand tundi enne keskpäeva ja seejärel asusid tulejoonele kaheksa paremat õhupüssilaskurit üle Eesti.

Äärmiselt tasavägisel võistlusel osutus parimaks Anzhela Voronova Eesti Kaitsejõudude Spordiklubist, kes kogus 102 silma. Voronova on käesoleva aasta relvajõudude maailmameister, Eesti meister ja saavutas ka maailma karikavõistluste etapil 5. koha.

 Teiseks tuli mullune võitja Ljudmilla Kortshagina KL Männiku Laskurklubist 101,8 punktiga ja kolmandaks  Lauri Erm Kaiu Laskurklubist 101 punktiga.

Tänu Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi ja Tabivere vallavalitsuse toetusele said võitjad autasuks  karikad ja kinkekaardid.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus