Lapsi haaras tantsulust

Üritus sai teoks tänu Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tublile projektijuhile Heidi Klambile, kelle kirjutatud projekt tundus põnev ja usaldusväärne nii kultuuriministeeriumile, kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupile kui ka Põltsamaa linnavalitsusele. Tegemist oli 2-osalise koolivaheaja üritusega, mille esimeses pooles külastas Põltsamaa poistekoor Karksi-Nuia laulupoisse ning teisel korral tuli ise võõrustajarollis olla.

Laager oli selline, nagu neid ammustest aegadest peetud ? madratsid põrandal ja magamiskotid nende peal. Olid maitsvad söögid-joogid, leiti toredaid sõpru.

Esialgsest võõristusest aitasid laagrilistel üle saada Viljandi Kultuuriakadeemias õppiva tulevase huvijuhi Heleni korraldatud tutvumismängud. Pärast seda olid Põhja- ja Kesk-Eesti lapsed omavahel juba nõnda hästi kohanenud, et võidi hakata koos tantse õppima.

Lapsed proovisid jõudu ka sportimises
Tantse õpetasid vaheldumisi Põltsamaa tantsuõpetaja Senta Bergmann ning pühapäevastest telehommikutest tuttav Agne Kurrikoff-Herman. Tantsuhuvilisi oli üle 60 ja nõnda oli võimalus esineda ka üksteisele, sest lapsi jagus nii esinejateks kui publikuks. Kuigi rühm oli õppimiseks üsna suur, saadi koos selgeks nii Näpupolka kui Kaera-Jaani erinevad versioonid, lisaks veel teisigi tuntud ja vähem tuntud tantse.

Pärast tantsutundi oli Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetaja Kaja Raimets laste jaoks välja mõelnud mitu huvitavat võistlusala, et saaks jõudu proovida ka sportimises. Teadupärast peab ju ühel tantsijal olema igati korralik füüsiline vorm, sest mis see tantsiminegi muud on kui üks treenimist nõudev spordiala.

Kontsert sai sooja vastuvõtu osaliseks
Ühise õhtusöögi järel anti lastele võimalus veidi hinge tõmmata, sest ees ootas limbotantsimise võistlus. Pikk lasterivi, mis pidi nööri alt läbi minema, ei tahtnudki lõppeda ning aina uuesti ja uuesti palusid lapsed muusikat korrata. Selle põneva ala lõpetas veelgi põnevam autasustamine, kus igaüks oli ära teeninud magusa üllatuse. Õhtu jätkus traditsioonilise diskoga.

Järgmisel hommikul viimistleti tantse veelgi perfektsemaks, sest ees ootas kontsert vanematele. Loomulikult võeti kaunites rahvarõivastes tublide tantsijate poolt esitatu soojalt vastu.

Ja oligi aeg kaugetel külalistel kotid pakkida ning oma uute sõpradega hüvasti jätta. Enne Tallinna-sõitu jõuti veel tutvuda Põltsamaa linna kaunimate paikadega ja anda lubadus, et kohtutakse veelgi.

KATRIN MIKK

blog comments powered by Disqus