Lapsed õppisid talulaagris ratsutama

Jõgeva Avatud Noortekeskus korraldas lastele talulaagri, kus huvitavamaks elamuseks oli võimalus hoolitseda hobuste eest ja harjutada ratsutamist.

Lõppeva nädala esmapäeval ja teisipäeval olid 27 poissi ja tüdrukut laaris Jõgeva vallas Vilna külas, Jõgeva Avatud Noortekeskuse juhataja Sille Raidvere kodutalus.

Laagripäevad möödusid aga põhiliselt samas külas asuvas Metsapiiga talus, kus perenaise Kaie Petersoni eestvedamisel tegeletakse hobusekasvatuse ja ratsutamistreeningute korraldamisega.

?Lapsed said talus proovida erinevaid töid, kusjuures üheks lemmiktegevuseks kujunes hobuste harjamine ja lakkade lõikamine. Kaie Peterson jagas lastele asjatundlikke õpetusi ratsutamiseks, eriti julgeteks ratsutajateks osutusid just tüdrukud,? rääkis Sille Raidvere.

Metsapiiga talus on ratsutamiseks maneezh. Osavaks ratsutajaks on peretütar Maria Peterson, kes osaleb edukalt erinevatel ratsutamisvõistlustel.

Oma kodutalus andis Sille Raidvere lastele öömaja ja korraldas toitlustamise. Menüüs olid ka talutoidud. Meelsasti joodi maapiima, mida laagrilastele tõi üks lapsevanem.

Laagris korraldati ka mitmeid võistlusmänge, mille võitjaid ootasid auhinnad.

?Elan isa maal ja soovisin, et ka lastel oli võimalus puhata ilusas looduses saada ülevaade, kuidas maal elatakse ja töötatakse, ? ütles Sille Raidvere.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus