Lapsed joonistasid põõsapojengi

Juhendaja sõnul tehakse sügisel, talvel ja kevadel tööd siseruumides, kuid see on “kunstlik kunst.” Suvel ilusa ilmaga minnakse välja loodusse ja lastel on võimalik joonistada midagi tõelist. See avab nende silmi ja aitab neil mõista, kus peituvad looduse ilu saladused.

Ürituse toimumise aeg määrati kindlaks Luual kasvava Eestis väga haruldase põõsaspojengi õitsemise järgi. See taim on pärit Hiinast ja kasvab Luua arboreetumis juba ligi kolmkümmend aastat. Et aretajatel pole õnnestunud imeilusate suurte õitega taime paljundada, otsustati seda jäädvustada kunstiringi laste abiga paberile. Ja nii joonistasidki lapsed sellest hiigelsuurte õitega taimest kohe mitu pilti.

Arboreetumi haruldased taimed inspireerisid

Kunstnikud võisid ise valida paiga arboreetumis, mida nad kujutada tahtsid. Enamik valis aga just vaate haruldasele pojengile ning koos sellega jäädvustati piltidele ka läheduses kasvav veidi elupuud meenutav hiibapuu, mis on aednik Tiia Annuki sõnul pärit dinosaurustega samast aegkonnast ja kasvab Luua haljasalal juba ligi kolmkümmend aastat.

Väga huvitav taim, mida ikka piltidel kujutatud, on ka parukapuu, mis on õitsemise ajal nagu pehme, roosa vahuga kaetud.

Noorimate kunstnike lemmik oli katavba rododendron, mis on väga ilusate roosade õrnade õitega ning õitseb samuti väga lühikest aega ja tasub jäädvustamist.

Esimesel päeval oli aias puude vahel kümmekond inimest ja loodeti, et järgmistel päevadel tuleb kunstihuvilisi juurde.

Näitus jääb Luua kultuurihoonesse vaadata

Kõige nooremad kunstnikud muutusid tagasihoidlikuks, kui neid pildistada tahtsime ja nende pilti piiluda püüdsime. Juhendaja ütles selle kohta: “Kui midagi eriti ilusat luua tahetakse, siis ollakse ikka veidi häbelikud.”

Veidi vanemad kunstnikud tegid esimesel päeval alles eeltööd, jäädvustades paberile oma nägemust valitud looduspildist. Järgmisel päeval tegeldi selle pildi projitseerimisega portselanile. Ning lõpptulemusena valmisid portselanmaalid taldrikutele ja tassidele.

Kunstipäevade jooksul valminud töödest pandi Luua kultuurihoones üles ka näitus, mida kõik huvilised võivad kaema minna.

EEVA PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus