Läks nii, nagu rahvas tahtis

 

Esialgsed valimistulemused on nüüd teada ja Riigikogu kohad jagatud. Läks täpselt nii, nagu rahvas tahtis. Ja pärast kaklust pole enam mõtet rusikatega vehkida. Tegemata töö pärast võib süüdistada ilma ja passiivseid inimesi, aga enne, kui peeglit kiruma hakata, tuleks huvi tunda, ega endal midagi viltu pole.

Eile õhtul oli kahe erakonna jaoks väga valus tõehetk – Riigikogu künnis jäi kahjuks ületamata nii Rahvaliidul kui ka Erakonnal Eestimaa Rohelised. Ei aidanud kuulsad vabahärrad ega muudki trikid. Sisevastuoludest lõhestatud erakond ei tulnud välja sellega, mida valijad nendelt ootasid. Sõnum jäi nõrgaks. Aga enne, kui hakata lubama midagi nii absurdset kui kodanikupalk, tuleks maha istuda ja mõelda, kust see raha tuleb ehk palju see kõik maksma läheb. Öeldakse küll, et inimesed usuvad väga suuri valesid ja sellele on üles ehitatud ka väga efektiivseid propagandateooriaid. Küllap oli aga roheliste kodanikupalk inimeste jaoks nii suur absurd, et seda ei saanud isegi ka kõige naiivsemad uskuda.

Eile õhtul oli veel üks väga tähelepanuväärne intervjuu, kus Rahvaliidu esindaja Mai Treial tunnistas Rahvusringhäälingu otsesaates, et nende erakond on eksinud. See oli esimene kord, kus erakonna esindaja suutis need sõnad avalikult välja öelda! Seni olid ikka kõik teised nende ebaõnnestumistes süüdi.

Jõgevamaa inimeste valimisaktiivsus oli madalam kui riigi keskmine. Hoopis hull on, et välismaalt saime eelhääletusel vaid 66 häält. See näitab kahjuks, et välisriikidesse tööle läinud jõgevamaalastel, keda peaks olema kümneid kordi rohkem kui hääletanuid, on absoluutselt ükskõik, mis kodus toimub. Kurb, aga nii see on.

Valimistulemuste analüüsimine alles algab. Loodetavasti tehakse toimunust omad järeldused.

Milline koalitsioon meid järgmise nelja aasta jooksul valitsema hakkab, selgub samuti mõne aja pärast.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus