Laiusel lihviti teivashüppetehnikat

Nagu paljusid teisi koolivaheaja üritusi, nii rahastas ka teivashüppajate treeningkogunemist kultuuriministeerium projekti “Sportlik-kultuuriline koolivaheaeg” rahadest.

“Raha taotlesime küll kahepäevase ürituse tarvis, ent otsustasime lõpuks siiski pikema, neljapäevase kogunemise kasuks, et suurem hulk noori kaasa lüüa saaks,” ütles Contra treener Hendrik Lindepuu, kelle käe all noored kergejõustiklased teivashüppetehnikat lihvisid.

Contra enda noored harjutasid Laiuse Põhikooli võimlas kõigil neljal päeval ? pühapäevast eilseni. Üleeile liitusid nendega Pala ja Palamuse ning eile Põltsamaa noored. Projektiraha kuluski põhiliselt transpordile ja suupistelaua katmisele: trenni tehti ju täis tööpäeva jagu ning vahepeal tuli end millegagi turgutada.

Treeninguid aitas sisukamaks ja mitmekesisemaks muuta uus treeninguvahend ? 4,3 meetrise läbimõõduga batuut, mille spordiklubi Contra endale paar nädalat tagasi oma vahenditest soetas.

“Batuudil treenimine parandab tõhusalt koordinatsiooni ja õpetab õhus keha valitsema. Ning just teivashüppajate jaoks on see väga oluline,” ütles Hendrik Lindepuu.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus