Laiuse tüdrukud võitsid EKSL-i turniiril esikoha

Möödunud nädalal Abjas toimunud Eesti Koolispordiliidu 6.-9. klasside rahvaliiga finaalturniiril võitsid Laiuse Jaan Poska põhikooli tüdrukud esikoha. “Varem oli tüdrukutel EKSL-i võistlustel ka meistriliiga turniir, aga seda juba pikemat aega enam ei toimu,” ütles Laiuse kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja korvpallitreener Vallo Väljaots. “Seega võime pidada ennast vabariigi parimaks tüdrukute koolikorvpallivõistkonnaks.”

Laiuse tüdrukud võitsid Abjas kõik viis kohtumist. Teise koha saanud Imavere alistati 39:21, kolmanda kohaga lõpetanud Kolga-Jaani 41:13. Suured võidud saadi ka Jüri (25:5), Abja (43:6) ja Vändra (45:5) võistkondade üle.

“EKSL-i turniiril ei tohi mängida linnakoolide võistkonnad, kuhu kuuluvad Eesti meistrivõistlustel osalevad mängijad, maakoolidele see piirang ei kehti,” selgitas Väljaots.

“Tasemevahe oli meie kasuks üllatavalt suur,” jätkas ta. “Oleme ise praegu päris head, kõik mängijad olid terved ja hästi treenitud.”

Laiuse võistkonna praegune koosseis mängib koos juba 2011. aastast ning varem on EKSL-i rahvaliiga turniiril võidetud hõbe- ja pronksmedal. “2014. aastal võidetud pronksmedal ja aasta hiljem saadud hõbe tulid palju suurema pingega kui praegune kuld,” kiidab Vallo Väljaots hästi kokkumänginud tiimi tänavust esinemist.

Kokku on Laiuse tüdrukud EKSL-i korvpallivõistlustel võitnud viimase 20 aasta jooksul viisteist medalit, tänavune esikoht oli neile läbi aegade teine. “Esimene medal tuli Laiusele 1997. aastal, kui võitsime pronksi, esimene kuld tuli viis aastat hiljem,” lausus Väljaots. “Tähtpäeva tähistamiseks korraldame 28. jaanuaril väikese juubeliürituse, kuhu kutsume kõik varasemates koosseisudes mänginud tüdrukud. 20 aasta jooksul on koos praeguse koosseisuga medaleid võitnud kokku 38 tüdrukut. Juubeliüritusel mängime omavahel korvpalli ning pärast sööme ka torti.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus