Laiuse seltsimaja parimate ideekavandite autorid on selgunud

Veebruarikuus välja kuulutatud Laiuse seltsimaja uue hoone ideekavandite konkursile laekus kokku seitse tööd. Konkursikomisjon valis 8. mail välja kolm auhinnatööd, mille autoritele kuuluvad ka preemiad. Parimate tööde autorite nimed selgusid neljapäeval Laiuse raamatukogus avalikul koosolekul, kui konkursikomisjoni kuulunud Jõgeva vallavalitsuse ehitusspetsialist Aavo Välba avas tööde juurde kuulunud märgusõnaümbrikud.

Kõik autorid Tallinnast

Võidutöö kandis omapärast nime “Maaseljandiku kurrul leviteerib sõrmitsev pianist”. Boheemlasliku hõnguga nime taga peitus aga parim lahendus uuele hoonele, mis on plaanis ehitada 1913. aastal valminud seltsimaja asemele. Töö autoriteks osutusid Urmo Mets ja Jürgen Lepper OÜst Kauss Arhitektuur Tallinnast.

Teise koha saanud töö nimega “Kristall” oli teinud Taavi Kuningas Tallinna arhitektuuribüroost Tempt OÜ. Tallinnast pärit on ka kolmanda koha töö ?Laius? autorid OÜst Paik Arhitektid Indrek Järve, Tõnu Laanemäe, Jaak-Adam Looveer ja Lauri Saar.

Arhitekt Anne Örd, üks konkursikomisjoni liikmetest, pidas võidutööd huvitavaks ning nimetas eelisena eelkõige seda, et kõik plokid on planeeritud eraldi ja iseseisvalt funktsioneerima. Teise preemia saanud töö “Kristall” juures hindas ta ühe nutikama lahendusena riietusruume, mida saavad kasutada nii saunaskäijad kui esinejad. Kolmanda auhinnatöö juures nimetas ta ühe olulisema plussina vabaõhulava loomise ja kasutamise võimalust.

Koht inspireeris

Auhinnatööde autoritest ükski kahjuks Laiusele polnud jõudnud. “Tohutult rõõmus tunne on küll,” ei varjanud hilisema telefonipärimise peale oma emotsioone võidutöö üks noortest autoritest OÜ Kauss Arhitektuur juhatuse liige Urmo Mets. “Meie büroo on suhteliselt noor ? oleme eksisteerinud kolm aastat. Töö teise autori Jürgen Lepperiga oleme ühtlasi koolikaaslased ja sõbrad ja koostööd teinud ennegi,” selgitas 25-aastane arhitekt Urmo Mets ning tunnistas, et Laiuse seltsimaja ideekavand oli temale ja Jürgen Lepperile hea väljund ja põnev töö, sest seni on tööd olnud seotud põhiliselt eramutega Tallinnas. “Koht ise inspireeris, põlispuud ja kõik muu. Tundub, et väiksemas kohas on lihtsam märgata kõiki aspekte ja ümbrusse sobitumist. Ka töö nimi tuli kohapeal kogetud emotsioonist.”

Nii võidutöö kui ka kõigi teiste tööde makette on huvilistel võimalik veel mõnda aega Laiuse raamatukogus oma silmaga näha.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus