Laiuse põhikoolis sai võimla teiseks õppeveerandiks valmis

Laiuse põhikooli võimla vajas juba ammu hädasti põrandavahetust, selle kohta tegi kaks aastat tagasi ettekirjutuse ka tervisekaitseamet. Tänavu juuli lõpus alustatud renoveerimine lõppes eile piduliku avamisega ning esmaspäevast viiakse kehalise tunde läbi juba vastselt remonditud võimlas.

Võimla remondiga alustati tänavu juuli lõpus ning valmimise tähtaeg oli 1. oktoober. Õigeks ajaks siiski valmis ei jõutud ning võimla avati pidulikult eile. Samas ei seganud viivitus õppetööd, sest esimesel veerandil oligi plaanis kehalise kasvatuse tunnid peamiselt värskes õhus läbi viia ja õnneks soosis seda ka ilm.

Renoveerimise käigus vahetati välja põrand, mis oli juba pikka aega kehvas seisus. Seinad ja laed said uue värvikorra ning vahetusse läksid täielikult ka kõik küttesüsteemi osad. Kooli direktor Siiri Rahn nentis, et välja vahetada tulnuks ka laekonstruktsioonid, kuid selle jaoks raha enam ei jätkunud.

“Oleme hädas saali akustikaga, seda saaks parandada, paigaldades lakke spetsiaalsed plaadid. See oleks siis järgmine asi, mis tuleks korda saada,” lisas koolijuht.

Uues võimlas on lärmi isegi rohkem kui vana põrandaga saalis. Seda, et lärm on võimlas üsna vali, said tunda ka eile avamisele tulnud külalised. Kooli direktor avaldas lootust, et ehk  leitakse valla eelarvest vahendid heli summutavate laeplaatide tarvis, kui oli kuulda, et seda tõesti tarvis on. 

Vald kinkis sulgpalli mängimiseks postid ja võrgu

Algselt oli Jõgeva vallavalitsusel plaanis kulutada saali remondiks 65 000 eurot. Summa läks siiski olude sunnil kolmandiku võrra suuremaks ning maksta tuli ligikaudu 92 000 eurot. Valla ehitusspetsialist Aavo Välba selgitas, et neil oli keeruline prognoosida ehitushindu, mis olid buumi järel tublisti tõusnud. Puudu jäänud 31 956 eurot saadi hasartmängumaksu nõukogust. Vallavanem Enn Kurg lisas, et renoveerimise käimalükkamisega läks küll paar aastat aega, kuid hea külg asja juures on see, et tänu viivitusele saadi tehtud rohkem, kui algselt plaanis oli.

Täiendust saadi ka inventari osas. Juurde soetati teisaldatavad korvpallilauad, uued rööbaspuud ja kang. “Tarvis oleks veel sulgpallivõrgu poste, sest uuele põrandale sai sulgpalliväljaku ala maha märgitud,” rääkis direktor Siiri Rahn eile hommikupoolikul.

Temale ja kogu Laiuse kooli kollektiivile üllatuseks lahenes võimla avamisega ka see probleem, sest Jõgeva vald kinkiski koolile vajalikud postid ja võrgu, mis peaksid kohale jõudma paari nädala jooksul. Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Vallo Väljaots kinnitas, et  sulgpalliga hakatakse kehalise kasvatuse tundides tegelema ning huvi selle mängu vastu on tundnud ka mitmed kogukonna liikmed.

Veel oleks võimlal tarvis ka inventari hoidmiseks praegusest suuremat ruumi. Direktor Siiri Rahn ja kooli majandusala juhataja Eda Väljaots ütlesid, et inventariruum on neil päevakorras, kuid momendil pole kindlat plaani, millal ja kui palju selleks raha taotleda. 

Tarvis oleks renoveerida ka klassiruume

Renoveeritud võimla annab koolile võimaluse hakata korraldama ka maakondlikke võistlusi. Kehalise kasvatuse õpetaja Vallo Väljaotsa sõnul on plaanis läbi viia maakondlikke algklasside rahvastepallivõistlusi, milles on tiitel kaitsta ka Laiuse põhikooli lastel. “Eelmisel aastal siinsamas vanas saalis võitsid kolmanda klassi tüdrukud maakonna meistritiitli,” lisas ta.

Direktor Siiri Rahn nentis, et tasapisi on tarvis hakata ka kooli klassiruume renoveerima. “Proovime hakata toimetama nii palju, kui eelarve võimaldab, ja loodetavasti juba jõuluvaheajal,” lubas Rahn ning lisas, et klassiruumide seintesse ja lagedesse on juba hakanud pragusid tekkima.

Majandusala juhataja Eda Väljaots ütles, et mure on neil ka võimla kõrval asuva väikese saali pärast, mille põrand vajab hädasti väljavahetamist, kuid praegu pole teada, millal selle tööga alustada saab.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus