Läheneb laulu-ja tantsupeosuvi

Jõgevamaa rahvatantsurühmadel oli esimene tuleproov juba 17. jaanuaril ära. “Bossid” Tallinnast olid isiklikult kohal ja vaatasid kõik tantsijad üle, eelkõige hinnati muidugi nende oskusi. Natuke nuriseti, osutati valupunktidele, jagati nõuandeid “tehnilise korrektsuse” saavutamiseks ja lõpuks ka kiideti.

Seda asja eest – vaeva on nähtud palju: septembrist alates on noored ja nooruslikud käinud igal nädalal nii töö kui kooli kõrvalt koos, et saada selgeks kõik Tuljakud, Pihlapuud ja Metsatantsud.

Kuid proovide sisu ei ole ainult sammude meeldejätmine ja igav stamp. Tants kui vaimu ergastav tegevus on andnud asjaosalistele juurde palju enamat. Hea seltskond ja argieluväline tegevus aitavad hetkeks eemalduda rutiinist ja igapäevastest muredest.

Seega pole midagi imestada, miks on Eesti traditsioonilised laulu- ja tantsupeod iga aastaga hoogu juurde saanud ja pole kuhugi kadunud. Need annavad inimestele nii palju positiivset laengut, et igasugune füüsiline “vaev” ? nädalane ägamine suvel Tallinna staadioneil sellele eelnenud prooviaastaga ? saab kümnekordselt tasutud!

Ragne Mandri

blog comments powered by Disqus