“Kuuseke, mine põlema!”

Mustvee kultuurikeskuse kõrvale Jõulumaale tuli üleeile pärastlõunal lapsi aina enam ja enam – lasteaia mudilased, kahe gümnaasiumi algklassid ning kodused lapsed suurte käekõrval ja isegi vankrites. Mis sellest, et muruplats kohati lausa porine oli, taevast vihma kaela tibutas ning tuulgi üsna vali tundus. Enamik väikestest mustveelastest mäletas veel selgesti samas paigas olnud möödunudaastast lumist Jõulumaad.

Jõulud tulevad iga ilmaga

“Ei saanud ju ometi Jõulumaad ära jätta, lapsed ootasid seda nii väga. Ja ega ilma meie muuta ei saa,” ütles kultuurikeskuse kunstiline juht Elle Palm, kes ka ise üheks oluliseks Jõulumaa tegelaseks muutunud oli.

Jõulumaale kogunenud lapsed ei lasknud ennast aga ilma pärast eriti häirida. Poisid leidsid isegi nii palju lund, et päris äge lumesõda maha pidada. Kui aga ringmänguks läks, sai lastest platsile hiigelsuur ring ja lusti oli küllaga. Keegi kiikas sisse Metsamoori maja aknast ja nägi seal mitut väikest päkapikku. Lõkkel kees teepada ning Metsamoor ja Päkapikud segasid aeg-ajalt tuld. Kui laste hüüdmise peale lõpuks Jõuluvana väravale ilmus, imestas ta alguses küll, et miks lund ei ole, aga sellegipoolest kuulas huviga laste laule ja salme ning jagas kingitusi nagu jõuluvanad ikka. Metsamoori majas on tänavugi avatud Jõuluvana postkast, kuhu lapsed oma soovikirjad panna saavad.

Et väikesed ja suured Jõulumaa külastajad väga ära ei külmuks, seati seekord sisse laulukaare juures ka Metsamoori tuba suure vanaaegse laua ja istumispakkudega, kus mitmesugused taimed ehk Metsamoori rohud. Ja mis kõige olulisem ? ahju ääres saab ennast soojendada.

Reesõit jääb tänavu ära

Oma käega saab õppida lihtsatest asjadest kuusekaunistusi meisterdama. Soojapuhur plaanitsetakse panna Metsamoori majakessegi, kus on postkast ning kus igaüks võib möödunud aastal alustatud Jõuluvana salli oma osa kududa.

Jõulumaa värava juures teadetetahvlil on kirjas kõik tähtsad uudised ning Jõulumaa teated. Tänagi on Jõulumaa avatud kella 14 – 16. Eeloleval laupäeval, kui Mustvees peetakse jõululaata, tegutsetakse Jõulumaal kella 13 – 15. Siis on kultuurikeskuses avatud ka Päkapiku kööginurk. Laadaüllatuseks mõeldud reesõit jääb ilmselt ära, aga küllap Metsamoor, Jõulumemm ja teised tegelased pead kokku panevad ja selle asemele ikka midagi välja mõtlevad. Jõulumaal käib tegevus ka järgmisel neljapäeval. Vahetult enne jõule ? 21. detsembril korratakse jõulusalme ja -laule, 28. detsembril peetakse aga pillerkaari ning jäetakse Jõulumaaga hüvasti, et uuesti kohtuda 2005. aasta Jõulumaal.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus