Kuum kultuur

Kultuurireformi on nimetatud ka kultuurikolhoosi loomiseks. Võimalik, et ülekohtuselt. Toimuvaga on suurenenud hirmud ja ka julgus neid välja öelda. Kas kultuurielu ootab ees ääremaastumine, raha läheb suurematesse kohtadesse ja väiksemad paigad jäävad tähelepanuta? Ametnikud kinnitavad, et nii see ei ole. Kultuuritöötajate ülesanded saavad paremini jaotatud, raha valdkonnas ei vähene, sisulise tööga saab paremini tegelema hakata. Aga miks kultuuritöötajad sellele plaanile vastu on? Kas nende senine töö on olnud halb, tulemusteta? Kas ikka kõik Exceli tabeli read saavad nii nagu kohalik kultuuritöötaja sooviks või kaovad mõned read eelarves lihtsalt ära. Kultuuritöötaja sai sellest alles hiljem teada. Sellisest kogemusest tuli Palamusel toimunud kultuuriteemalisel rahvakoosolekul juttu. See on suhtumise küsimus. Lihtsam oleks olnud saata üks kiri, kus toimunud rea kaotamist selgitatakse.
Muutuvas situatsioonis on märksõnaks ebakindlus. Palamusel öeldi, et Jõgeva kultuurikeskuse uue juhi leidmiseks jõuavad kandidaatidega vestlused ühele poole. Ootame huviga. Kes on uus superjuht, kelle ülesandeks ilmselt jääb ka meie ühise uue kultuurisüsteemi juhtimine ja töö korraldamine?
Töö leiab ka kultuurinõunik. Arusaamatuks jäid tema kohustused. Lahtisi otsi on palju. Tulevad uued olud, vaja on näha, mida sisus muuta. Muutus muutuse pärast on inetu ja ebaaus. Selle mõtte sõnastas Palamusel kultuurivaldkonnas töötanud Hele Tallinn ja pälvis rahvalt tulise aplausi.

blog comments powered by Disqus