Kuuendad Kursi kihelkonnapäevad peetakse Puurmanis

Nagu varasematelgi aastatel, peetakse kihelkonnapäevi võidupüha ja jaanipäeva paiku. Tänavusesed kihelkonnapäevad saavad alguse pühapäeval, 20. juunil, mil Puurmanis korraldatakse spordipäev ning lossipargis annavad kontserdi Põltsamaa Ühisgümnaasiumi puhkpilliorkester ja Puurmani ning Saduküla kooli õpilased. Võidupühal kogunetakse ühisteks mälestushetkedeks Kursi vabadussõja mälestussamba juurde ning seejärel kalmistupäevale. Jaanituled süüdatakse nii Puurmanis kui ka Sadukülas. Puurmanis lõbustab rahvast jaanitule juures ansambel MTJ koos kohaliku segakooriga. 24. juunil aga on kavas noorte jaanituli ja jaanidisko.

Kihelkonnapäevade kavasse kuuluvad tänavugi traditsioonilised jalgpallimat?id poissmeeste ja naisemeeste vahel, mis peetakse maha nii Puurmanis kui ka Sadukülas. Jalgpallilahinguid löövad ka neiud ja naised jne.

Lisaks kõigele mahub kihelkonnapäevadesse ka kahe vallavolikogu omavaheline kokkusaamine. Puurmani lossis saab vaadata kohaliku rahva spordiauhindade näitust ning Vahur Ivaski loodusfotosid.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus