Kütta on vaja, aga kas maksta jõuab?

 

Küllap on meie hulgas mitmeid, kes sügise saabudes eksootiliste maade elanikke pisut kadestama hakkavad.

Põhjamaine loodus on ju kena ja armas, aga kui ometi saaks kuidagi nii, et siin pea kolmveerand aastaringist kütmisele mõtlema ei peaks. Ega muretsema, kas sooja eest tasudes raha ka muuks hädavajalikuks jätkub.

Erakütte juhtkond on tunnistanud, et ei oska praegu veel täpselt öelda, kui palju neil Jõgeva soojatarbijatel, kes nende firmalt teenust ostavad, talvel selle eest maksta tuleb, sest võtmeküsimuseks on gaasi hind. Väike see summa kindlasti ei tule ja häda neile, kel veel eelmise aasta soojaarved osaliselt tasumata.

Kui päris aus olla, ei kuku ju selle kortermaja elaniku postkasti väiksema numbriga arve, kel n-ö aknad topitud ehk  tänapäeva mõistes moodsate ja soojapidavate vastu vahetatud. Vahe on vaid selles, et hoolikam inimene saab sama raha eest soojema toa.

Kevadeni peavad pere eelarve koostamisel ettevaatlikumad ja kitsimad olema kõik, eriti aga need, kelle soe suurest ühiskatlast tuleb ja kel pole seda mõnusat koldekest, kus kõledal õhtul kuivad halud süüdata.

Ülearu muretseda siiski ei maksaks, sest ega mure kah sooja anna, pigem vastupidi. Pealegi väidab kliimaspetsialist Ain Kallis samal leheküljel, et seni, kuni ööpäeva keskmine õhutemperatuur püsivalt 13 soojakraadi ületab, kestab klimaatiline suvi. Ja seni pole olnud  öökülma isegi maapinnal!

17. september 2011

blog comments powered by Disqus