Küsitlus

Kas eelistate suvitada mere, järve või jõe ääres?

Külli, ametnik

Mina olen Pedja ääres käinud, aga plaanime lähemal ajal Türi kanti suvitama sõita. Mereäärsetest randadest külastan alati esimesel võimalusel Käsmu lähedal asuvat randa Era lahe ääres. Seal on hästi ilus ja pole kunagi liiga palju rahvast. Vahel on juhtunud, et olen seal ainuke suvitaja.

 

Mati, pensionär

Minule meeldib väga Kauksi rand Peipsi ääres. Tänavu ma sinna sattunud ei ole, sest pole leidnud randaminekuks kaaslast. Seal on väga ilus peenike liiv. Pärnus on samuti ilus rand, aga see asub väga kaugel. Pealegi on selles rannas ilusate ilmadega  tuhandeid inimesi ja mulle sellise rahvamassi sees olla ei meeldi. Kauksis on aga suvitajaid just parasjagu.

 

Ülle, müüja

Mina käin tavaliselt Kuremaa rannas, kaugemale minekuks  napib aega. Mina võin ka rahvarohkes rannas olla, mind see ei sega. Peaasi, et on ilus ja puhas rand. Kusagile lõunapoolsesse riiki suvitama mind ei tõmba, sest meil siin Eestis on piisavalt ilusaid randu. Kuremaal olen ka suvitamas käinud, aga sealne järv läks n-ö õitsema.

 

Pille, sekretär

Minule meeldib Peipsi ääres suvitamas käia, see on mõistlikus kauguses. Korra suve jooksul tahaks ka mere äärde saada, aga tänavu ma sinna veel jõudnud pole. Pärnu kandis on ilusad  Kabli ja Valgerand. Ka Käsmu kandis meeldib mulle väga. Lahemaa randades olen varem sageli suvitamas käinud. Lähedal asuvatest veekogudest meeldib mulle kõige rohkem Aidu tehisjärv.

 

Artur, õpilane

Mina suur rannainimene ei ole, aga vahel natuke ikka kusagil  käin. Elan Saadjärve ääres ja seetõttu suvitan põhiliselt Tabivere rannas. Vahel satun ka Kauksisse, aga just neljapäeval tulin Võsult. Vesi oli soe ja rannas oli rahvast palju. Minu arvates on mere ääres alati mõnusam kui järve ääres. Seal on pehmem liiv ja mereõhk on samuti teistsugune. Just nüüd sõidan Pärnusse laagrisse, ja kui võimalus tekib, siis lähen sealgi mere äärde.

 

Küsis: TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus