Küsitlus: Kuidas on lood suvepuhkusega?

Riho Seppet, firmajuht Siimustist:

?Puhkus sai just läbi. Tegime koos sõpradega automatka Ungarisse. Seal oli palju päikest ja 36 kraadi sooja. Murelite aeg hakkas juba otsa saama, käib viljakoristus. Tagasi koju jõudes tundub siin jahedavõitu, kuigi meil algas palavam suveaeg. Kui vähegi saan, püüan minna puhkuse ajal kuhugi kaugemale, sest ega Eestis olles polegi aega puhata: pidevalt heliseb telefon, on vaja ajada mitmeid ametiasju, küll kutsutakse tööle tagasi või vaja teha veel teist ja kolmandatki. Puhkus on puhkamiseks ja suvel tuleb oma patareisid laadida, et jaksaks külmale ja pimedale ajale vastu seista.?

Avo Soolepp, klienditeenindaja Tirma külast:

?Selle aasta suvepuhkus on veel olemata, tuleb alles augustis. Muidugi, praegu on kõige ilusam aeg puhkamiseks, kuid ega kõik saa ühel ajal puhata. Mullune puhkus oli mul juulis, aga siis olid meil ilmad kehvapoolsed ja tuli kuhugi kaugemale minna. Käisin Norras, seal oli ka veidi viluvõitu, kuid jahedama ilmaga ongi parem reisida. Tänavu läks kuidagi täppi, et ka naisel ja pojal on augustis puhkus. Kindlat plaani selleks ajaks pole veel teinud, aga reisida on hea. Ja Eestiski on meie jaoks veel avastamata kohti. Nüüd jääb suvel puhkamise aeg lühemaks, sest osa puhkust tuleb talvel võtta.?

Aile Tammeleht, klienditeenindaja Järvenpäält:

?Olen puhkusel alles esimest nädalat. Ilmad on praegu haruldaselt ilusad, kuid päevitamiseks pole küll aega olnud. Hea, kui ujumaski jõuad käia, seda kas Kuremaal, Viljandis, Haapsalus või mujal. Puhkuse ajal on kiirus taga ja oleme kogu aeg ratastel, sest sugulasi, sõpru ja tuttavaid on üle Eesti laiali. Tahaks jõuda neile kõigile külla minna. Elan juba kümnendat aastat Soomes ja siin on aega olla vaid talve- ja suvepuhkuste ajal. Soomes on nii tihe töögraafik, et ei jäägi suurt aega minna randa, ujuda ja päikest võtta. Ootan alati puhkust, et pääseks jälle Eestisse ? siin on ju mu vanemad, sõbrad? ja kõik on siin.?

Janar Kivimurd, Palamuse mees Rootsis:

?Sellist asja nagu puhkus pole mul üldse olnudki. Nii kaua, kui olen tööl olnud, pole ma kunagi puhkust võtnud. Suvistel koolivaheaegadel sai samuti tööd tehtud, seda siis kolhoosis või sovhoosis. Kui jalad all, käed küljes ja tervis hea, siis tuleb tööd teha. Nõudmised on suured, noortel on Jõgevamaal antava palgaga  raske ära elada. Varem töötasin Tallinnas, aga mõni kuu tagasi kutsuti Rootsi. Palgad on seal suuremad, aga ka elu on kallim. Tööpäev on päris pikk ja pingeline, nii et vahetuse lõppedes ei tahagi muud, kui süüa ja magada. Mõne puhkepäeva siiski saan, et koju tulla. Kahte head? palka ja puhkust? ei saa korraga tahta.?

Jekaterina Skalkina, diplomeeritud raamatupidaja Jõgevalt:

?Minu jaoks on see suvi eripärane ? ei ole enam koolivaheaeg ega pole ka tööpuhkus, vaid midagi vahepealset. Ma alles lõpetasin ülikooli, aga ei saa päriselt puhata enne, kui olen endale sobiva töökoha leidnud. Praegu on haruldaselt ilusad ilmad ja eks ma saan tööotsimise kõrvalt ka natuke puhata. Hommikupoole on küll natuke jooksmist ja CVde jagamist firmade vahel, aga jõuab ka minna randa päikest võtma ja ujuma. Tööotsing ja puhkus käibki nagu üheskoos. Tahaks, et see omapärane suvepuhkus mulle pikemalt meelde jääks, aga kindlat plaani pole ma jõudnud veel teha, sest senini olid kõik mõtted kõrgkooli lõpetamisega seotud.?

Asser Mõik, pensionär Jõgevalt:

?Mul kogu aeg puhkus ? pandi juba pensionile. Sellise puhkusega on aga lood nagu Pipi Pikksukal. Tema ütles, et talle tehakse ülekohut, sest teised käivad koolis ja neil on koolivaheaeg, aga temal ei ole vaheaega, sest ta ei käi koolis. Vahel leian ka mina, et mulle tehakse ülekohut. Ennemalt sai küll puhkust ja puhkuseraha oodatud. Siis anti korraga suurem summa kätte, sai midagi osta. Muidugi pidi sättima nii, et sellest midagi ka alles jääks, sest järgmine palgapäev jäi ju väga kaugele. Suve ootan ma nüüdki, oskan sellest rõõmu tunda ja aktiivselt puhata. Emajõe ääres on mul suvekodu, seal on sehkendamist omajagu.?

Küsitles ja pildistas ARDI KIVIMETS

          

blog comments powered by Disqus