Küsitlus: Kas puhkate kodu- või välismaal?

Laine Klein, massöör Kuremaalt:

?Juba mitu aastat olen oma puhkuse veetnud Soomes. Mu mees ja poeg töötavad seal ning mul on võimalus olla tervelt neli kuud koduperenaine. Maja on kohe järve ääres, meil on oma paat ja käime väga palju sellega sõitmas. Kala püüame ka, see on nagu hobi ja ka toidulisa. Väga palju on koha, haugi ja linaskit, seega on mitmesugune kalatoit siin igapäevane asi. Vaarikaid, mustikaid ja seeni on samuti kõvasti, nii et kokkamist ja vaaritamist jagub. Olen jäänud oma puhkustega väga rahule ega kipugi kuhugi lõunamaale. Järgmisel kuul on plaanis minna paariks nädalaks hoopis põhja poole ja Lapimaal olla.?  

Tormis Mägi, ettevõtja Tõrve külast:

?Ei teagi, mis asi see puhkus on. Tegelen autoremondiga ja praegu ongi hooaeg, nii et enne sügist ei saagi puhata, kuid siis tuleb maatööde hooaeg, talvel aga kõiksugu plekimõlkimised ning remondihooaeg algab uuesti. Kuhugi kaugemale minna polegi aega, kuid mõne väiksema sõidu Eestis, et tuttavatele külla minna, saab ikka teha. Lätis käisin vaatamas autoralli võistlusi, see ala mind huvitab. Kuhugi lõunamaale puhkama minek mind praegu ei tõmba. Sitsiilias tahaks küll kunagi ära käia. Seda just sealsete aedade pärast, sest lilled ja iluaiad on mu abikaasa hobi ja unistus, see köidab ka mind.?

Heli Raevald, kinnisvaramaakler Jõgevalt:

?Täitsa kodus, käin mööda Eestimaad ringi. Kuigi eelistan puhkuse ajal olla mõnel soojal maal, jäi selline puhkusereis ka eelmisel aastal vahele. Tavaliselt olen käinud nendes turismipiirkondades, mis odavamad ja rohkem mu rahakoti järgi. Kanaarid, Egiptus, Kreeka ja sellised kohad. Pariisis pole veel käinud, aga korra peaks sealgi ära käima. Sügisel on mul soolas üks tasuta reis, seepärast ei hakkagi ma sellel suvel oma rahakoti peal kuhugi kaugemale minema. Praegu on meilgi ilusad ilmad, neid tuleb nautida. Kui aega vähe, käin  Kuremaal niuhti ära, kui aga pikemalt, siis sõidan Kauksi randa.?

Eha Lukats, riigiametnik Ookatku külast:

?Ikka kodus, peenramaal ja käsi mullas. Tänavu ei lähe välismaale kohe kindlasti, seda pole plaaniski. Varem sai käidud siinsamas lähivälismaal ? Lätis, Leedus, Peterburis. Oli päris huvitav olla üle pika aja jälle samades kohtades. Unistus on kunagi ka lõunasse minna, kuid talvel või sügisel, mitte nüüd, kui meilgi on ilus ja soe suvi. Sellel aastal õnnestus mul saada puhkus juulis-augustis, see  on minu jaoks kõige sobivam aeg. Saab hakata marju korjama ja neid külmkappi panema, mahlasid tegema ja ehk seenemetsaski käia. See on ka hea, et puhkuse ajal saab natuke kauem magada, käia mõnel vabaõhuüritusel ja ujuda.”

Rein Pööra, pensionär Siimustist:

?Mul on kõik päevad puhkepäevad, aga ikka on kiire ja pole aega. Kui kodus on loomakesed, siis nemad tahavad iga päev söötmist-jootmist ja hoolitsemist. Aias ka vaja rohida, kasta ja muru niita. Tööd olen ma eluaeg teinud ja kui tahad teha, siis jätkub tööd alati. Vene ajal tegi asutus igal aastal mõne ekskursiooni, siis sai Leedus, Valgevenes, Karjalas ja mujalgi käidud. Nüüd, kui vähegi saan, sõidan Võru- ja Viljandimaale oma lastele külla ja appi mõnda majapidamistööd tegema. Väljamaale mineku mõtet pole ma aga päriselt maha matnud. Kuhugi kaugele ei tahagi reisida, käiksin vaid korra üle lombi Soomes.?

Jevgeni Litvin, Jõgeva Gümnaasiumi õpilane:

?Senini olen suvised koolivaheajad veetnud Eestis ja Ukrainas, kuid nüüd sõidan terveks suveks Soome. Lähen tööle, sest seal töötab mu vend ja ta kutsus mind endale appi. Pilet on juba broneeritud ja varsti ongi minek. Teenida on vaja, sest sügisel lähen Tartu kutsekooli ja kodust kaugemal kulub rohkem raha. Eks suvel saab Soomeski ujuda ja puhata. Järgmisel suvel tahan minna aga jälle vanaema juurde Ukrainasse. Seal meeldib mul suvel olla rohkem kui siin. Ta elab Musta mere ääres, kus on ilus rand ja soe merevesi ning palju rahvast. Siin käin ujumas Prossa järves, sinna on rolleriga paras maa sõita.?

Küsitles  ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus