Kursi jahiloss on müügis

Kinnisvaraportaalis pakutakse müügiks Puurmani vallas paiknevat kunagist krahv Mannteuffeli suvemõisa, mida ka Kursi jahilossina tuntakse.

Majutus- ja toitlustusteenust pakkuva Kursi jahiloss OÜ juhatuse liige Alikee Kubi põhjendas kinnistu müümist sellega, et ettevõtluses tehakse ikka aeg-ajalt muudatusi, otsitakse uusi valikuid ja võimalusi. “Muutusi soovitatakse iga seitsme aasta järel,” lausus ta.

Kubi sõnul on tänavune suvi Kursi jahilossile eriti hästi läinud. “Oleme majutanud külalisi Saksamaalt, Soomest, Ameerika Ühendriikidest, erinevatest Eesti paikadest. Sageli tellitakse peolaudu,” lisas ta.

“Loodan koostöös maakleriga leida 1888. aastal ehitatud krahv Mannteuffeli suvemõisale omaniku, kes hoiab korras põnevate arhitektuuriliste lahendustega hooned ja selle ümbruse ning jätkaks turismimajanduse edendamist,” ütles Alikee Kubi.

“Usutavasti tõstavad jahilossi väärtust ka Kursi koolkonda kuuluvad tuntud kunstniku Albert Gulki tehtud klaasmaalingud ustele, akendele ja seintele, Alam-Pedja looduskaitseala lähedus ja muudki,” lisas ta.

Omaaegse krahv Mantteuffeli suvemõisa kinnistu kogupind on 675 ruutmeetrit. Alikee Kubi sõnul on tal plaanis jätkata Jõgeva vallas paikneva Pakaste  mõisa kordategemist. “Selleks vajalikele töödele on oodatud ka vabatahtlikud,” ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus