Kurk, sibul ja kala Mustvee laatade sümboolikal

Jõgeva vallale sümboolika kujundanud kunstnik Marju Pottisep kujundas sümboolika ka Mustvees toimuvatele laatadele.

Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja ja  Mustvee vallavolikogu liige Laidi  Zalekešina märkis, et mõte tellida sümboolika Mustvees toimuvatele laatadele tekkis juba ammu. „Kui kuulutati välja Mustvee valla sümboolika konkurss, siis hakkas laekunud tööde hulgast kohe silma üks kavand, mis valla sümboolikaks ei sobinud, kuid minu soovile vastas täielikult. Otsisin kontakti töö autoriga ja üllatuseks  selgus, et  ta on Jõgeva valla sümboolika autor Marju Pottisep. Saime kenasti kokkuleppele.”

„Uus lipp lehvib kindlasti juba meie kevadlaadal maikuus. Logo hakkab kaunistama ka kõiki Mustvee laatade reklaame. Meil on laadad neli korda aastas – kevadlaat, suvelaat koos linnapäevaga, sügislaat ja jõululaat. Aasta-aastalt müüjate ja ka ostjate arv aina suureneb ja oleme taastamas ammuste Mustvee laatade populaarsust ja head mainet,“ rääkis  Zalekešina, lisades, et laatasid korraldab Mustvee kultuurikeskus.

„Laada sümboolikal on näha kurk, sibul ja kala, just need iseloomustavad Mustveed ja meie piirkonda tervikuna. Kavand on lahendatud vahvas võtmes ja kunstiliselt väga kaunilt. Värvideks on sinine, roheline ja valge,” kirjeldas Mustvee valla kultuurijuht. Ta avaldas lootust, et lähipäevil saab kinnitatud ka Mustvee valla sümboolika, mida juba pikisilmi oodatakse.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus