Kuristal tähistati Jõgeva Metsamajandi juubelit

Aastapäevapeo sissejuhatuseks musitseerisid Jõgeva Metsamajandi kunagise ansambli Partner juht kitarrist Hillar Laane ja akordionist Johannes Haav.

“Tänasel päeval ei tasuks hakata väga tõsiseid probleeme arutama, näiteks metsaseaduse otstarbekust, pigem sobib see kokkutulek meenutusteks ja taaskohtumiseks,” lausus  koosviibimise juht Ants Paju.

Kokkutulnuid tervitasid ka Jõgeva Metsamajandi kauaaegne direktor Priit Saksing, kelle koduaias kokku saadigi, Riikliku Looduskaitse Keskuse Jõgeva-Tartu regiooni asedirektor Aita Saksing, Jõgeva Metsamajandit tugevasti toetanud omaaegne minister Tiit Kõuhkna, maavanem Aivar Kokk ning Jõgeva vallavanem Saima Kalev.

Seejärel sõideti tutvuma Endla Looduskaitsealaga, Tooma hobusekasvandusega, tehti jalutuskäik Vaimastvere piirkonna metsades ja külastati Kurista saeveskit

Seejärel koguneti taas Kuristale, meenutama möödanikku ja kõnelema ka tänastest plaanidest. Juubelikoosviibimisel oli võimalik näha Jõgeva Metsamajandit tutvustavaid fotosid ja trükiseid. Soovijad said endale kaasa Jõgeva Metsamajandi peametsaülemana töötanud Vello Einaru koostatud loetelu, milles kirjas  Jõgeva Metsamajandit juhtinud direktorid, peametsaülemad ning metsaülemad.

Mängis ja laulis ansambel Urmas ja Tiina, mille liige Urmas Soosalu on töötanud ka metsavahina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus