Kurepesa talu õuel peetakse taas laata

Laupäeval, 6. oktoobril peetakse Maarja-Magdaleenas juba traditsiooniks saanud sügislaata, korraldajaks Maarja-Magdaleena Maarahva Selts. Kohtki on sama – Kurepesa talu ehk kunagise meierei õu.

Müügipidu algab  kell 10 ja kestab kella 15ni.

Müüakse-ostetakse kõike, mida ühel üle ja teisel vajaka, aga põhirõhk on muidugi põllult ja aiast pärit sügisandidel.

“Esimesed kaugemalt tulevad müüjad on ennast juba kirja pannud, neil on kaubaks peamiselt riidekraam. Aga kohalik rahvas tuleb kindlasti peamiselt aiasaaduste ja käsitööga,” rääkis Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg möödunud nädalal.

Kell 12 algava kultuuriprogrammi sisustavad oma rahvamaja line-tantsijad ja külateater. Näitetrupp õppis laadaks ära uue lühinäidendi, see on Margus Oopkaupi komöödia “Kosjad”.

“Kosjade teemal on komöödiaid kirjutatud ju saja ja enamagi aasta eest ja meiegi oleme neid lugusid mänginud. See on aga vahelduseks ja vastukaaluks  tänapäevane sellesisuline humoorikas lugu,” rääkis külateatri eestvedaja Tiia.

“Mina ajan ikka oma traditsioonilist joont, et oma küla laadal on just omainimestel kõige parem käsitöid, aedvilja ja muud vajalikku müüa ja eelkõige selleks seda korraldamegi.  Ja osta on muidugi ka kodu lähedalt lihtsam, kõik ei kasvata ju praegusel ajal endale kartulitki ise. Ja loodan, et areneb rohevahetuse rida ja et meiegi nunnukonkursile rohkesti eksponaate tuuakse,” rääkis maarahvaseltsi juhatuse liige ja Kurepesea talu perenaine Ilme Roosmäe.  Tema sõnul võiks aga kitsas omakülaringis ka riideid-jalanõusid vahetada või lihtsalt jagada.

“Olgem ausad, aeg on kehv. Mõnele on ehk hädasti vaja näiteks kummikupaari, mis kellegi teise majapidamises aastaid panipaigas seisnud on. Keegi aga rõõmustab kampsuni üle, mis teise ära tüüdanud. Lastele väikeseks jäänud riideid-jalavarje koguneb aga  kodudesse tohutult. Pole ju mõtet kõiki asju rahasse arvestada, suur väärtus on ka vastastikune andmise ja saamise rõõm,” rääkis Ilme.

Ise lubas ta laadale tuua kuivatatud ravimtaimi ja plaanis on ka istutusmaterjali jagada. Mis teha, istutan taimed pärast peenrasse tagasi, kui keegi ei taha,” ütles ta.

Ilme on endas sõnul väga rahul ka sellega, et nii Maarja kui Elistvere raamatukogu juhataja laadale seda kirjavara pakkuma tulevad, mis kogule ruumipuudusel ülearuseks on muutunud. Huvi pakkuva raamatu saab neilt osta sümboolse hinnaga.

Et laat aastatega kaugemalgi tuntust on kogunud, peavad selle korraldajad  vajalikuks müüjate eelnevat registreerimist. Seda saab teha telefoninumbritel 520 5906 (Tiia) või 5340 6299 (Ilme). 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus