Osaühing Markilo turustab igal nädalal Venemaale kuni 800 siga, ühte koormasse mahub neid 150-180. Mõned korrad nädalas sõidab auto sigadega Venemaale ka Kureojalt. ?Kui loomaveok Kureojalt hommikul sõitma hakkab, on ta õhtuks juba Peterburis,” rääkis firma omanik Urmas Laht.
Laht märkis, et sigade jõudmiseks idaturule tuli pidada põhjalikke ja keerulisi läbirääkimisi Venemaa riigiametnikega. Sead lähevad üle Narva piiri ja jõuavad Peterburi lihatööstustesse. Suurem osa lihast läheb kaubanduskettidesse, kus omakorda valmistatakse ette erinevaid lihalõikeid, umbes nagu Selveri Köökides.
?Kavatseme hakata Venemaale turustama ka tõusigu, idanaabri poolne huvi on suur. Pealegi oleme tõestanud tõusigade kõrget kvaliteeti. Praegu müüme neid Lätti, kellega on alla kirjutatud pikaajaline koostööleping,? ütles Urmas Laht, kelle sõnul on sigade turustamine Venemaale majanduslikult igati kasulik. ?Venemaal on sealiha hind märksa parem kui Eestis. Kahtlemata müüksime kõik sead Eestisse, kui siseturult õiglast hinda saaksime.
Firma kiire areng tingib vajaduse väljaõppinud tööjõu järele, millest Jõgevamaal on suur puudus. Täna juba suudame töölistele maksta konkurentsivõimelist töötasu, viimati tõstsime palka mai alguses keskmiselt 20 protsenti.”
Möödunud aastal ostis Markilo sigade vedamiseks spetsiaalse veoki, millega tehakse ka teenustööd. Firmal endal ei ole probleeme loomade veoga ida või lääne suunal, kõik vastavad load on veoki atesteerijatelt saadud. ?Osaühing Markilo investeeris eelmisel aastal seakasvatuse arendamiseks kokku 2,6 miljonit krooni. Konkreetselt Kureojale investeerisime eelmisel aastal 1,2 miljonit krooni ja tänavused investeeringud sealsesse seafarmi on ligikaudu 2,5 miljonit krooni. Kahe-kolme aasta pärast peaksime saama Kureojale välja ehitada sellise sigalakompleksi, millest põllumajandusettevõtjana olen kaua unistanud,? rääkis Urmas Laht.
JAAN LUKAS