Kuremaal toimus kolmepäevane korvpallilaager

30. juunist 2. juulini kestnud noorte poiste ja tüdrukute korvpallilaager Kuremaal toimus tänavu esmakordselt ning võib korraldajate hinnangul lugeda õnnestunuks.

Laupäeval kogunes Kuremaale 33 väikest korvpallisõpra, kes said kolme päeva jooksul kogeda tihedaid treeninguid nii õues kui ka saalis. Ka treeningpausid täideti aktiivselt, kui mängiti erinevaid mänge. Nii näiteks lõbutseti maastikumängul koos teiste klubide sportlastega, keda ühtekokku oli umbes 75 last. Laagri treeneri Märt Tralla sõnul on nende klubi laste kogus ehk 33 sportlast päris hea kogus, kuid järgmisse aastasse vaadates soovitakse siiski teha rohkem teavitustööd, et veel enam korvpallisõpru laagrisse kutsuda.

Laagrisse kutsuti tüdrukuid ja poisse sünniaastaga 2006 ja nooremad. Nii juhtus, et laagri kõige noorem poiss oli 7-aastane ning osales ka 8-aastaseid tüdrukuid. Seega tegutsesid koos üsna erinevad vanusegrupis noored, mis probleemiks ei kujunenud, omavahel saadi hästi läbi. „Nii palju on nad omavahel näinud, et lausa võhivõõrad ei ole,” kinnitas Tralla, kinnitades, et sport pigem ikka ühendab.

Korvpalliga on Kuremaal tegeletud etapiliselt, eelnevalt on toimunud kolm korvpallipäeva, mille kulminatsiooniks oligi nädalavahetusel toimunud laager, mis omakorda lõpetati väljasõiduga Saku Suurhalli, Eesti-Kreeka 2019 MM kvalifikatsioonimängu vaatama. „See on seotud korvpalliliiduga. Neil on selline kooliprojekt, mis on meid ka laagri korraldamisel aidanud,” selgitas Tralla. Ühtlasi tänatakse korvpalliliitu, lastevanemaid ja Jõgeva vallavalitsust noorte korvpallisõprade toetamise eest.

VERONIKA UIBO

blog comments powered by Disqus