Kuremaal sõideti rahvusvahelist velotuuri

Pühapäeval toimus Kuremaal suur rattapidu, sest esimese Tartu rahvusvahelise juunioride velotuuri viimase, 91kilomeetrise etapi start anti just Kuremaa lossi eest.


Neljapäeval alanud Hearum 1. Tartu velotuur tipnes 91 km Palamuse sõiduga, kust võtsid lisaks eestlastele osa ka lätlased, leedulased ja soomlased. Tuuri esimene sõit sai alguse Otepää lähistel Sihval, kus sõideti 2,3 kilomeetri pikkune proloog. Siis näitas kiireimat aega Leedu koondise võistleja Rokas Geižinis, kel kulus distantsi läbimiseks kolm minutit ja neli sekundit. Eestlastest näitas tugevat vormi Viljandi rattaklubi rattur Erki Laanemäe.

Pühapäevase grupivõistluse esimene start anti umbes 50 noorele oma ala tipule. Veel pelgalt mõned minutid enne esimest vahefinišit pälvis vilkurite saatel tähelepanu Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus, kes oli võistlejatele kaasa elama tulnud ning väga turvaliselt rattal Kuremaale jõudis.

“Olin väga õnnelik, mõtlesin, et mis toimub. Ma ei teadnud, kust ring läheb, mõtlesin, et läheb otse, aga selgus, et hoopis parki,” naeris Meitus, kes oli eneselegi teadmata korraks esimest ringi juhtimas. Spordisõbrana ta rattarallil siiski ei osalenud. “Ma täna ei võistle, käisin laupäeval Narvas poolmaratonil,” selgitas Meitus, kes püstitas Narvas uue isikliku rekordi. Praegu ongi Meitus keskendunud pigem jooksule. “Jooks on praegu põhiline, ratast pole aega sõita. Rattatrenniks kulub vähemalt kaks tundi, jooksul saab ühe tunniga hakkama,” rääkis ta.  

Nii esimene kui ka teine vahefiniš läksid lätlaste vahel jagamisele. Kui veel pärast esimest vahefinišit oli selge grupp, siis teiseks olid jooksikud kinni püütud. Selge oli see, et iga mees oli iseenda eest väljas ning võitu nii kergelt ära ei andnud.

Viimases ja väga napis lõpufinišis sai võidu Artjom Mirzojev, kellele viljandlane Toomas Vool väga napilt alla jäi. Kolmas koht läks Gleb Karpenkole, kes napsas reedesel grupisõidul soolovõidu. Ka kokkuvõtvas arvestuses troonis Mirzojev. Teise koha sai Karpenko ja kolmanda koha proloogil võidutsenud Leedu koondise esindaja Gelzinis Rokas. Parimaks meeskonnaks krooniti Leedu koondis.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus