Kuremaal peeti veeohutuspäeva

 

Kuremaa rannas peetud veeohutuspäeval demonstreerisid päästeameti Lõuna päästekeskuse Jõgevamaa päästeosakonna töötajad uppuja päästmist pinnalt. Praktilisi nõuandeid vees turvaliseks käitumiseks ja kaasinimeste abistamiseks andsid ka Kuremaa Vabatahtliku Järvepääste liikmed.

Lõuna-Eesti päästekeskuse Jõgevamaa päästeosakonna töötajad operatiivkorrapidaja Arvid Kipperi juhendamisel demonstreerisid uppunu päästmist pinnalt olukorras, kus hädasolija suudab veel vee peal püsida. Päästjad andsid ülevaate ka päästeoperatsiooniks valmistumisest ja oma turvalisuse tagamisest selles tegevuses.

Kuremaa Vabatahtliku Järvepääste liikmed eesotsas Janar Hannolaineniga jagasid juhiseid turvaliseks käitumiseks nii rannas kui ka vees. Nad selgitasid, et nii abivajajat märgates kui ka ise abi vajades tuleb sellest kiiresti märku anda. Vabatahtlikud viisid läbi näitliku poist kinni haaranud “uppuja” päästmise. Tuletati meelde, et poid pole vees lastele mängimiseks, vaid ikka selleks, et vees viibimine ohutum oleks.

“Kuremaa järv on oma asukoha ja külastatavuse poolest suurepärane paik sellise sündmuse läbi viimiseks,” märkis Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna tervisedenduse peaspetsialist Maiu Veltbach. Valvav vetelpäästja peab reageerima, kui keegi on haaranud poist.

Veeohutuspäeva Kuremaal korraldasid Jõgeva maavalitsus koostöös päästeameti ning Kuremaa Vabatahtliku Järvepäästega. Üritus toimus Haigekassa projektile “Kodu ja vabaaja vigastuste vältimine Jõgeva maakonnas” eraldatud raha abil. “Võimalusel planeerime veeohutuspäeva Kuremaa järve ääres muuta traditsiooniks, et igal aastal juhtida tähelepanu turvalisusele vees viibides ja tuletada meelde käitumist abivajaja või -andjana,” ütles  Maiu Veltbach.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus