Kuremaal ja Tormas peeti kohvikutepäevi

Laupäeval Kuremaal ja pühapäeval Tormas peetud kohvikutepäevad meelitasid kohale külalisi lähedalt ja kaugelt ning pakkusid elanikele taas võimalust avada oma köögiuksed.

ANDRA KIRNA

KERTTU-KADI VANAMB

Kuremaa kohvikutepäevad olid sel aastal tagasihoidlikumad. Nii avas uksed kuus kohvikut, kellest üks, kultuuriselts Jenseli tantsutralli kohvik pakkus hoopis teistsugust lähenemist. Nimelt andsid nad soovijatele kõhukinnitust täitsa niisama. Vastutasuks oodati annetust Kuremaa veski tiibade heaks. Ja nagu tantsurühmade puhul ikka kipuvad jalad rahutud olema, tantsiti mööda Kuremaad ringi.

Kaksikud ulatasid abikäe tuulikule

Tiivikute remondiks otsustas saadud tulust kümme protsenti annetada Kuremaa kuurortkorteri kohviku meeskond. Peakokad Roseta ja Lisandra teatasid õhtul enne kohvikutepäeva, et soovivad toetada kannatada saanud tiivikute remonti. „Loodame, et saame kõik kenasti ära müüdud,“ nentis Eveli Jürgenson. Päeva lõpuks kandis kohvik Kuremaa Lossi Fondi 50 eurot.

Siga lahedas kohvikus käis aga veel pärast avamist vilgas elu. „Üks tund jääb alati puudu,“ teatas perenaine Ene Sööt, kui näitust üles seadis. „Maasikasupp veel vajab keetmist,“ ütles ta ja tõttas seejärel tuppa.

Kuremaa lossi perenaine Tiina Tegelmann sõnas, et sellepärast ei tasu kurvastada, et kohvikuid tänavu vähe väljas oli. „Need on väga väärtuslikud, kes täna toimetavad. Oleme muutuste teel. Täna on kultuuriselts Jenseli idee liikuvast kohvikust väga äge. Vaatame ja soovime järgmine kord ka suuremad kohvikud taas taha saada,“ nentis ta.

Mütsiga küll lööma ei tuldud

Tormas seevastu oli üldse esimene kohvikutepäev, õige nimega Torma kandi kohvikutepäev. Ja väga rahvarohke. Kokku osalenud 14 kohvikut olid jaotunud alale Vaiatust kuni Vanamõisani. Vaiatu klubihoones asus kohvik Suur Oktoober, kaheksakümnendate meki ja õhustikuga. Külalisi ootas Vaiatu ajalootuba, milles selle rajaja Veljo Kalm oma kogusid tutvustas. Vaiatu lähedale jäi kohvik Lääned Köögis. Jõgeva poolt Tormale lähenedes olid järgmine Liikatku külas. Torma Triibuliste kohvik oli end sisse seadnud Torma naisrühma rühmavanema Evi Štukerti õues, Oglase talus.

Lullikatkul oli Raamatukogu kohvik Torma raamatukogu uues pesas – raamatukogu on end sisse teenuskeskuse esimesele korrusele ning raamatukogu juhataja Nele oli uue kohaga väga rahul.

Samas külas veel Eerika Aasa keraamikakoja Loov Energia kohvik, mis mahtus teisegi pühapäevase ettevõtmise, avatud talude päeva, nimekirja.

Ene Õunapuu tutvustas oma imepärast aeda ning pakkus Lilleaasa kohvikus mitmesuguseid hõrgutisi.

Torma aleviku keskuses oli neli kohvikut: Koppelite kodukohvik, Lasteaia Linnutaja kohvik, Keskuse Lastekohvik ning Luulekohvik. Veidi eemal ootasid külalisi nii Valitsejatemaja kui ka Moonakamaja ehk Torma Puhkemaja kohvikud ning Vanamõisas kohvik Memmel Külas.

Pea kõigi kohvikute pidajad imestasid rahvarohkuse üle, ning kiitsid ürituse peakorraldajat, rahvamaja kultuurijuhti Liina Abramit.

Korraldaja sõnul on kokkuvõttev koosolek kavas teha alles siis, kui väsimus välja puhatud ning sellepärast ta veel külastajaid kokku arvama ei kipu. „Mind rõõmustas, et kõik olid tõsiselt valmistunud ja mütsiga lööma ei tulnud keegi. Avaldas muljet, kui erinäolised meie kohvikud olid. Korraldajad olid mõelnud kõige peale, parkimise, viitade ja külaliste mugavuse peale. Hästi palju oli tegevust lastele, kes nagunii kipuvad rutem tüdima,“ ütles ta.

blog comments powered by Disqus