Kuremaa ujula avatakse 29. oktoobril

Kui tavaliselt avati Kuremaa ujula sügiseti alati septembri lõpus või oktoobri algul, siis mini-spaa ehituse tõttu on tänavu ujula avamine viibinud ning külalisi oodatakse 29. oktoobril kella 10st. Millal mini-spaa valmis saab, pole praegu veel täpselt teada.


Aga tuleval laupäeval on juba hommikust ujula saunad soojad ning soe vesi basseinis, lubas ujula juhataja Raivo Tralla. Tema sõnul jätkub praegu kõik nii nagu on senini töötatud.

Projektis tuli teha palju muudatusi

Tralla sõnul tehakse mini-spaa valmis väga korralikult ega hakata kiirustama. “Me teeme seda oma klientide heaolu nimel,” tõdes ta.

Mini-spaad ehitab osaühing Ferdmaster Ida-Virumaalt, ehitusjärelevalvet teeb Mati Põder Jõgevalt. Tema tõstatab kõik probleemid ja jälgib ehituse käiku. Ehitajate kohta jagub ujula juhil ainult kiidusõnu. “Nad võtavad kõik vähegi kahtlasemad teemad üles,” rääkis Tralla. Tema sõnul on üks asi projekt, reaalne elu aga midagi muud. “Kui seadmete võimsus jääb väikeseks, siis on selge, et tulevadki raskused. Ehitaja suhtumine on hea, me teemegi pidevalt vajalikke muudatusi ja see kõik võtab aega. Iga vastuse saamiseks võib kuluda nädal või isegi kaks. Ehitaja süül ei ole midagi veninud,” tõdes ta.

Tavakülastaja piletihind jääb samaks

Mini-spaa rajatakse 174 ruutmeetri suurusele alale praeguse suure ujumisbasseini kõrval, kus varem asus panipaik. Tulevase mini-spaa suur bassein jagatakse neljaks osaks. Sinna rajatakse 30 sentimeetri sügavune beebibassein, 70 sentimeetri sügavune väikelastebassein, vastuvoolu ujumise ala ning 120 sentimeetri sügavune bassein, kus asuvad mitmesugused dušid, kosed ja mullivann. Atraktsioonid ei puudu ka lastebasseinidest: beebibasseini rajatakse väike kosk ning veidi suuremate laste basseini liumägi. Mini-spaa alale tulevad ka auru- ja soolasaun.

Kuremaa ujula mini-spaa projekti on koostanud Amhold AS.

Jõgeva vallavanem Enn Kurg ütles, et valla eelarvest on mini-spaa ehitamiseks eraldatud 412 000 eurot, kuid objekti täpne maksumus selgub siis, kui töö on valmis. Ujula juhataja Raivo Tralla ootab ehitajalt, et kasutataks korralikke puhastus-, ventilatsiooni- ja kütteseadmeid.

Piletite hind ujula tavakülastajatele seoses spaa ehitusega ei tõuse, sest spaa külastajatele kehtestatakse eraldi hind. Tralla sõnul hakatakse spaasse pääsemiseks edaspidi kasutama kiibiga käepaelu. Kuid spaa külastajad saavad kasutada ka ujulat ja tavasauna. Kuremaa on tema hinnangul spordi- ja tervisekompleks ning sellisena tuleb seda ka hinnata.

Ilusalong ja fuajee ümberehitus

On võimalik, et tuleval kevadel hakatakse laiendama ujula fuajeed, kassaruum tehakse ümber nii et kogu kaup, mis majas müüakse, on kassapidaja selja taga ning lihtsalt kättesaadav. “Tahame pakkuda inimestele väga head teenindust,” tõdes juhataja.

Vallavanem nentis, et ümberehituse otsust veel tehtud ei ole.

Ujula ruumidesse tuleb tulevikus ka ilusalong, kus hakkavad tööle juuksur ja kosmeetik, samuti saab seal lasta teha maniküüri ja pediküüri. Lisaks tuuakse salongi juurde ka solaarium.

Raivo Trallal on hea meel, et koostöö ujula pidaja Jõgeva vallaga sujub ning Kuremaa ujulat arendatakse pidevalt. “Kolmeteistkümne aasta tagusest ajast, mil ma siia tööle tulin, on ujula palju edasi arenenud. Kõik välisriikide külalised imestavad, kuidas sellises väikeses kohas niisugune asutus töötab,” lisas ta. Tema hinnangul on Jõgeva vald võtnud endale ujula pidamise suure kuid tänuväärse koorma. “Eestis pole just kuigipalju taolisi valdasid,” tunnistas mees.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus