Kuremaa tehnikumile kuulunud loomad ostis Perevara

Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus otsustas loomade müümiseks ja maade rendile andmiseks korralda suunatud enampakkumise, kuhu kutsutakse osalema Jõgeva valla põllumajandusettevõtted, kes on avaldanud soovi tegelda Kuremaal põllumajandustootmisega.

Oksjonil osalesid Laiuse Põllumajandusühistu ja aktsiaselts Perevara, keda esindasid nende ettevõtete juhid Tiit Maripuu ja Alo Teder. Sissejuhatuseks tutvustas sihtasutuse ja Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk enampakkumise reegleid ja vastas küsimustele.

Enampakkumisel jäi peale aktsiaselts Perevara, kes pakkus loomade eest 750 000 krooni ja lubas maa rendile võtta hinnaga 310 krooni hektari kohta.

?Sihtasutus Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus pidas vajalikuks rentida Kuremaa tehnikumi maad ja müüa loomad just Jõgeva valla põllumajandusettevõttele. Nüüd on see eesmärk täidetud,? lausus Aivar Kokk.

Perevara tegevdirektor Alo Teder ütles, et nemad osalesid enampakkumisel seetõttu, et Kuremaal asuvad põllumaad ja laut paiknevad Perevara vahetus naabruses. “Meie ettevõttes töötavad mitmed Kuremaa elanikud, kellel on eeldusi tööd saada ka kohalikus laudas ja põldudel,” rääkis Teder.

Renditud maast võtame 149 hektarit kasutusele lähipäevadel, 77 hektarit aga sügisel pärast seda, kui on koristatud seal praegu kasvav vili.?

blog comments powered by Disqus