Kuremaa tehnikum tähistab 90. aastapäeva

 

Laupäeval peetakse Kuremaa lossi pargis omaaegse põllumajandustehnikumi üheksakümnendat aastapäeva. Pidustustest on osa võtmas üle 400 kutseõppeasutuse vilistlase ja palju kunagisi õpetajaid.

Juubelikoosviibimisel annab Kuremaa tehnikumi käekäigust põhjalikuma ülevaate õppeasutust kõige kauem (1963-1984) juhtinud direktor Endel Sööt, kes tänaseni on silma paistnud ka kodukandi elu edendamisega.

“Kuremaal anti igati tasemel kutseharidust. Paljud siit hariduse saanud spetsialistid on oma võimete ja vastutustunde poolest silma paistnud omaaegsetes majandites ja praegustes põllumajandusettevõtetes  ning ka teistes eluvaldkondades. Tehnikum on soodsaks pinnaseks ka teel teadusesse. Direktorid Vask, Evald Raudsepp ja Aksel Turk said hiljem nimekateks põllumajandusteadlasteks. Kuremaal alustasid erialast haridusteed ka põllumajandusteaduste doktorid Adolf Mölder ja Ülo Oll,” ütles vilistlane Jõgeva vallavolikogu liige Vahur Kukk, kes korraldab juubelipidustusi koos volikogukaaslase ja ettevõtja Riho Seppetiga. Viimane on samuti Kuremaal õppinud.

Aastapäeva muusikalise programmi sisustavad Vello Pütsep akordionil, tema juhendav ansambel Retpop, Meie Mari rahvatantsijad ja ansambel Pärgament Ida-Virumaalt, kus musitseerib ka sealne maavanem Riho Breivel.

Põllumajandusõppe ajalugu Kuremaal sai alguse 1920. aastal karjakasvatajate ja karjapidajate kooli rajamisest,  1992 muudeti sovhoostehnikum põllumajandustehnikumiks, mis haridus-ja teadusministeeriumi otsusega lõpetas tegevuse 2004. aastal.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus