Kuremaa poisid kolmandad

Võistlussüsteem oli lihtne: kõik meeskonnad kohtusid järgemööda kõigi vastastega ning kes viiest mängust kõige rohkem võite kogus, oligi turniiri võitja. Kuigi mängud kestsid pühapäeva lõunani, polnud Kohila võidus kahtlust juba päev varem, kui Vooremaa esindus Kuremaal käis. Niisama kindlad olid oma teises kohas ?iauliai korvpallurid. Ja teisele kohale nad lõpuks ka platseerusid.

“Kõige tugevamate mängijatega ma tõtt-öelda siia ei tulnud,” ütles ?iauliai korvpalliklubi ABRO treener Egidijus Vasiliauskas. “Ja kuus kõige pikemat poissi jätsin kohe heaga koju, teades, et siin 13-aastaste hulgas veel nii pikki korvpallureid pole. Ei ole mõtet tekitada situatsiooni, kus ühed juba palja väljakule ilmumisega teistel mängutuju ära võtavad.”

Teiste maade eakaaslastega võimete võrdlemine tuleb Vasiliauskase arvates kasuks nii Leedu kui ka Eesti noorkorvpalluritele ? kasvõi juba kogemuste omandamise mõttes.

“Kuigi mängureeglid on samad, tõlgendavad eri riikide kohtunikud neid ikka pisut erinevalt,” ütles Vasiliauskas. “Kui siin vilistatakse vaat et iga väiksemgi füüsiline kontakt veaks, siis meil soositakse juba üsna noorte vanuseklasside puhul “mehisemat”, jõulisemat mängu.”

Väljakuperemehed edukad

Kuremaa poiste kolmas koht oli tasavägistes mängudes auga kätte võidetud. Möödunudaastasel esimesel Stigmar Cupil olid meie poisid mäletatavasti alles viiendad.

“Kuremaa poisid on treener Toomas Annuki käe all väga suure arenguhüppe teinud,” ütles turniiri peakorraldaja Ergo Prave. “Kui füüsiliselt tugevad olid nad juba enne, siis nüüd on oluliselt paranenud ka tehnika. Ning kuna treenida on poisid suvistes laagrites saanud küll ja küll, võistelda aga viimasel ajal üsna vähe, siis on nad tohutus mängunäljas ja tormavad iga palli järele kui ?aakalid.”

Stigmar Cupil võistelnud Kuremaa Spordikooli võistkonnal on sel hooajal plaanis Eesti meistrivõistlustel kaasa teha nii C1 kui ka B2 vanuseklassis, nii et kevadeks võib neil koguneda kontosse sadakond mängu. Kodus peetud rahvusvaheline turniir oli toimekale hooajale heaks sissejuhatuseks.

Kui kolmest ülejäänud võistkonnast rääkida, siis Paneve?yse korvpalliklubi jäi neljandaks, Tiit Soku Korvpallikool viiendaks ja Rakvere Spordikool kuuendaks. Nn all-stars viisikusse valiti Rainer Jegorov Kuremaa Spordikoolist, Rait-Rivo Laane Kohilast, Airidas Kurauskas ja Rokas Giedraitis ?iauliaist ja Ruzas (eesnime korraldajad kahjuks öelda ei osanud) Paneve?ysest. Kolmepunktivisete võistluse, mille käigus iga osaleja pidi limiteeritud aja jooksul sooritama kuuelt eri positsioonilt kokku kolmkümmend viset, võitis Mindaugas ?ikota ?iauliaist.

Meeste mängud

Turniiri korraldus pälvis osalejatelt vaid kiidusõnu.

“Võrreldes möödunud aastaga on olmetingimusedki silmnähtavalt edenenud,” ütles Egidijus Vasiliauskas. “Näiteks hotellitoad on juba lausa euroopalikul tasemel.”

Selleks, et noortel korvpalluritel oleks oma võistluste kõrvalt ka täismeeste tasemel mänge võimalik vaadata, seadsid korraldajad aga asjad nii, et reede ja laupäeva õhtul peeti Kuremaa spordihoones Eesti esiliiga mänge: esimesel õhtul kohtus Audentese SK/Kuremaa Hansapanga võistkonnaga, teisel õhtul BIG/New Balance Rapla II meeskonnaga.

Turniiri mainet kergitab ka toetajate abiga kaetud korralik auhinnalaud. Lisaks peasponsorile, spordiinventari firmale Stigmar toetasid turniiri Jõgeva linna- ja vallavalitsus, Kasepää vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja selle Jõgevamaa ekspertgrupp, OÜd Amestop ja Rauduks ning korraldaja Kuremaa Spordikool ise.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus