Kuremaa lossis tunnustati Jõgevamaa koolielu väärikamaid

Esimesena tunnustas pidulikku tseremooniat juhtinud maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Heiki Sildnik üldhariduskoolide Aasta Õpetaja tiitli pälvinud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tööõpetuse õpetajat Urmas Kuusikut.

“Mul on hea meel, et meie linnas elab ja töötab õpetaja, kes soovib oma oskusi edasi anda kõige paremal viisil. Teades õpikutepuudust, pakkus ta ise välja lahenduse ning kirjutas õpiku elektritööriistadest. Ühtlasi arvan, et koolis peaks olema rohkem poistele mõeldud käsitööriistu, siis saavad nad rohkem mitmesuguseid oskusi harjutada,” märkis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Koolieelsete lasteasutuste Aasta Õpetaja tiitli pälvis Põltsamaa lasteaia Mari juhataja Maarit Juhkam. Avara silmaringiga ja pealehakkajat lasteaiapedagoogi ennast kohal polnud. Ekraanil näidati aga pilti temast koos lastega karnevalil. Huvikoolide õpetajatest valiti aasta õpetajaks Põltsamaa Muusikakooli viiuli- ja vioolaõpetaja Hiie Taks, kelle mitmed õpilased on edukalt esinenud konkurssidel.

Jõgevamaa Aasta Õppijaks sai seekord Puurmani Gümnaasiumi saksa keele õpetaja Marika Lindman. “Ma õppisin kaks aastat Saksamaal Hageni Ülikoolis kaugõppes saksa keelt ja selle vahendamist. Mõte õppima minna tuli ajalehekuulutust lugedes. On väga oluline, et saksa keele õpetaja tunneks ka saksa kultuuri ajalugu, poliitikat ja olustikku,” rääkis edasipüüdlik õpetajanna.

Aasta Koolitaja 2006 tunnustuse pälvis Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli direktor Reet Kikkas.

“Koolitajaks kuulutamine on tunnustus kogu meie koolile. Küllap äratab õpetaja õppimise vastu kõige suuremat huvi just oma eeskujuga,” arutles koolijuht Kikkas.

Aasta Koolitussõbralikumaks organisatsiooniks valiti MTÜ Jõgevamaa Kodukandi Ühendus. “Me oleme igati soosinud oma liikmete koolitamist ja arvestanud selle koha pealt nende soove. Ülemaakonnalist tunnustust peame igati rõõmsaks üllatuseks,” ütles kodukandiühenduse eestvedaja, taluperenaine Karina Kaarepere.

Kõige kenamini ja esteetilisemalt kujundatud ja hooldatud kooliõue poolest paistis tänavu silma Laiuse Põhikool. “Kooli ümbruse oleme korralikuks ja nägusaks muutnud meeskonnatööga. Õpetajad koostasid projekte laste õpetamiseks õues. Laste ideeks oli aga atraktiivne keksukast,” rääkis Laiuse Põhikooli direktor Arvo Sakjas. Tublisti sai Laiuse Põhikool konkursikomisjonilt kiita ka väärikalt rajatud lipuväljaku eest, kus lehvivad Eesti Vabariigi, Jõgeva maakonna ja Jõgeva valla lipp. “Väga teretulnud, et maavanem Aivar Kokk on algatanud idee, et koolide juurde rajatakse lipuväljakud. Nii sisendatakse õpilastesse lugupidamist oma riigi vastu,” ütles kooliümbrust hinnanud komisjoni kuulunud Õpetajate Liidu esindaja Lehte Jõemaa. Jõgevamaa omavalitsusjuhte esindas selles komisjonis omavalitsuste liidu juhatuse aseesimees, Torma vallavanem Riina Kull. Nägusa ümbrusega enam silma paistnud koolid said omavalitsusliidult preemia.

Aasta kõige koolitussõbralikumaks omavalitsuseks nimetati tänavu Pajusi vallavalitsus, kus vallavanemaks igati koolitamist ja õppimist soosiv Reet Alev.

Pidulikul sündmusel osalejatele mõjus südantliigutavalt rahvamuusikute Triinu Tauli ja Martin Poogi kontsert.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus