Kuremaa lossis tänati Maapäeva korraldajaid

Suursündmuse kordamineku eest hoolt kandnud ? erinevatel Maapäeva sündmustel esinenud noored taidlejad, külaliikumise koordinaatorid, kes oma kodupiirkonnas Maapäeva külaliste vastuvõttu korraldasid, omavalitsusjuhid, kes samuti suurürituse õnnestumisele kaasa aitasid ? said tänukirjad ning medalid, millel on kujutatud talupojakübarat, mis sümboliseerib külaliikumist kui n-ö ühe mütsi alla koondunud liikumist.

Sõnavõttudes kiideti Jõgevamaa külaliikumist ja külaliikujaid, kelle innukus ja toimekus olid oluliseks eelduseks Maapäeva õnnestumisel.

“Praegu võib kindalt öelda, et Jõgevamaa külad on ennast leidnud. Külades on palju ära tehtud ning tahetakse saavutatut teistelegi tutvustada,” ütles MTÜ Jõgevamaa Kodukandi Ühendus juhatuse esimees Karina Kaarepere.

Meeles peeti ka Tabivere abivallavanemat Kalev Kursi, Palamuse Kihelkonnakoolimuuseumi projektijuhti Janek Varblast ja maavanema nõunikku Vahur Kukke, kes kehastasid Maapäeval Kalevipoega, Liblet ja Siili, ning maavanem Aivar Kokka, kes käis kaks aastat tagasi välja mõtte korraldada 2007. aasta Maapäev Jõgevamaal.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus