Kuremaa lossis laulsid taas vokaalansamblid

Möödunud laupäeval toimus Kuremaa lossis 23. korda vokaalansamblite päev „Vooremaa 2019”. Arvestades lähenevat juubelilaulupidu ja emakeele aastat, oli seekordsel sündmusel aukohal Eesti heliloojate looming.


Vokaalansamblite kontserdi juhatas muusikaliselt sisse ja ka lõpetas 1987. aastast pärinev signatuur instrumentaalansambli Retpop esituses. Teadustaja oli Kuremaalt võrsunud saatejuht ja meediategelane Diana Lorents. Tervituskõne pidas Jõgeva vallavanem Aare Olgo, kes tänas Kuremaa naisansamblit möödunud suvise esinemise eest väliseesti esinduses Rootsis ja tõi kingituseks valla sümboolikaga meene.

Vookaalansamblite päeval „Vooremaa 2019” esines 12 muusikakollektiivi 85 lauljaga. Kuus ansamblit olid pärit Jõgevamaalt ja samapalju naabermaakondadest. Publiku ette astusid Mustvee Kultuurikeskuse naisansambel Rodnik, Jõgeva Kultuurikeskuse seenioransambel Kuukressid, Kaarepere, Palamuse ja Kuremaa naisansamblid ning Kuremaa seenioride segaansambel, Sargvere Maakultuuri edendamise Seltsi Tarbja naisansambel Järvamaalt, Ukraina Kaasmaalaskonna ja naisansambel Barvinok Rakverest. Tartumaalt olid naisansamblid Alatskivilt, Lüüra Kambjast, SO-LE Reolast ja meesansambel Mehed Mandrilt Tabiverest.

Tänavusel kontserdil oli publikul võimalik valida oma lemmik, kelleks osutus Alatskivi naisansambel.

„Vokaalansamblite esinemised ei ole tänapäeval väga populaarsed ja seetõttu on oodatud sarnased kokkusaamised ja hea muusikaelamuse nautimised. Viimasel kolmel aastal on vaja vaid välja saata juhend ja kutse ning osalejaid on olnud piisavalt. Ka tänavu lahku minnes jäi kõlama hüvastijätuks – kohtumiseni aasta pärast,” ütles sündmust korraldanud Kuremaa kultuuriseltsi Jensel juhatuse liige Eili Rajapuu. Sündmuse järjepidevuse hoidja on kuni tänaseni Jenseli üks eestvedajaid Vello Pütsep.

Samuti oli sündmuse korraldajaks SA Kuremaa turismi- ja arenduskeskus eesotsas Tiina Tegelmanniga.

Eili Rajapuu sõnul on läbi aastate rõhutatud, et vokaalansamblite päeva repertuaaris oleks Eesti heliloojate laululooming.

„Et on eesti keele ja juubelilaulupeo aasta, siis pidi iga ansambel esitama ühe laulu valikuliselt Mart Saare, Veljo Tormise või Olav Ehala laululoomingust. Populaarsemaks osutus Olav Ehala. Eriti köitis Tarbja naisansambli esituses Ehala laul „Jahikoera armuulg”.

Igal aastal kõlava tunnuslauluna esitati seekord Heldur Jõgioja „Vooremaa värvid”.

Muusikasündmuse läbiviimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Jõgeva vald, Rahvakultuuri Keskus, Katrin Olesk, Leviisia Lilled OÜ ja kohvik Ateljee. Korraldajad avaldavad siinkohal tänu lauljatele ja juhendajatele Vello Pütsepale, Hillar Laanele, Helgi Kaevalile, Kristiina Rajale, Jelena Putškovale Jõgevamaalt, Ülle Partsile, Made Ritsingule, Anu Irdile, Liia Koortsile Tartumaalt ning Pille Aaloele Järvamaalt ja Svetlana Fursovale Rakverest.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus