Kuremaa lossis kõlavad Kustas Kikerpuu laulud

 

Homme õhtul kõlavad Kuremaa lossi saalis Kustas Kikerpuu laulud. Õhtu on pühendatud armastatud helilooja hiljutisele 75. sünniaastapäevale, ent sellega tähistatakse ka Kuremaa kultuuriseltsi Jensel 20. sünnipäeva ja Eesti Vabariigi 95. aastapäeva.

“Kustas Kikerpuu oli eesti estraadimuusika kuldajastu viimane tõsine tegija, kes tõi meie vokaal- ja instrumentaalmuusikasse palju uut,” ütles kultuuriseltsi Jensel eestvedaja Vello Pütsep. “Minu silmis on ta väga oluline persoon, sest tema muusika saatel on üles kasvanud terved põlvkonnad eestlasi.”

Kikerpuu 75. sünniaastapäev möödus mullu oktoobris üsna vaikselt. Seda suuremaks kasvas Vello Pütsepa soov korraldada Kikerpuu laulude õhtu, millega saaks osaliseltki tasutud tänuvõlg selle eesti estraadimuusika suurkuju ees.

Kikerpuu laule esitavad homme Kuremaa nais- ja segaansambel, ansambel Retpop külaliskollektiivid Jõgevalt, Aidust ja Tormast ning rida soliste. Tantsuklubi Stiil Põltsamaa filiaali noored võistlustantsijad esineva aga Kikerpuu meloodiate saatel. Oma kokkupuuteid Kustas Kikerpuuga meenutab 1970. aastal valminud muusikafilmis “Ahvatluste tund” (selles kõlasidki Kikerpuu laulud) kaasa teinud Marika Tuus-Laul (tollal kandis ta perekonnanime Lenk), kellest nüüdseks saanud poliitik.

Kustas Kikerpuu laulude õhtu algab homme kell 18 ning sissepääs on vaba.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus