Kuremaa korvpallipäevad tekitavad lastel trenniisu

Kuremaa spordihoones võis näha liikumis- ja mängulustist nakatunud lapsi: käimas oli Kuremaa spordikooli korraldatud korvpallipäev. Pallimängust „maigu suhu” saanud laste hulgast loodetakse leida tõsiseid trenniskäijaid ja sügisel on spordikoolil plaanis avada uued korvpalli treeningurühmad.

Korvpallipäevast olid osa saama oodatud poisid ja tüdrukud, kes sündinud 2006. aastal või hiljem. Kuremaa spordikooli treenerid Anneli Plaado, Märt Tralla ja Vallo Väljaots õpetasid palli põrgatamist ja söötmist ning tegid lastega mitmesuguseid muid harjutusi, mis aitasid korvpalli algtõdesid omandada.

„Püüdsime valida kõigile jõukohased harjutused, et lapsed ära ei ehmuks. Trennis tuleb ikka jälgida, et mindaks samm-sammult lihtsamalt keerulisele,” ütles Vallo Väljaots.

Et hasarti rohkem oleks, viisid treenerid läbi ka võistlusmänge. Hiljem võtsid neilt jutujärje üle noorsoopolitseinikud, kes rääkisid helkuri kandmise vajalikkusest, liikluses käitumisest ja jalgrataste kohta kehtivatest nõuetest. Uudistati ka politseiautot ja selles leiduvat varustust ning mängiti liikumismänge. Politseinike kingitud helkurid ei jää loodetavasti kellelgi taskunurka vedelema. Korvpallipäev lõppes magusalt: tänu heale toetajale Balbiinole sai iga laps jäätise.

Suvel Saku suurhalli

Esimene sedalaadi korvpallipäev oli Kuremaa spordikooli korraldusel toimunud juba märtsi alguses ning paar-kolm sellist loodetakse lähiajal veel teoks teha. Sarjale paneb punkti juuni lõpus ja juuli alguses Eesti Korvpalliliidu toetusel teoks saav kolmepäevane laager, mille viimasel päeval sõidetakse Tallinna Saku suurhalli Eesti ja Kreeka rahvuskoondise kohtumist vaatama.

Korvpallipäevade tagamaast rääkides tuleb alustada natuke kaugemalt. Et hoogustada tööd noortega, on Eesti Korvpalliliit sõlminud paljude omavalitsustega hea tahte ja koostöö kokkuleppe. Möödunud suvel sõlmiti selline leping ka Jõgeva linna ja valla ning Palamuse ja Torma vallaga, mis nüüdseks on ühinenud üheks suureks Jõgeva vallaks. Tänavu otsustas korvpalliliit oma lepingupartnerite juures, seega siis ka Jõgeva vallas, laste korvpallihuvi kasvatamiseks laagri korraldada. Kuremaa spordikoolis kaaluti asja natuke ja leiti, et otsa võiks ju oma jõududega lahti teha. Nii saidki teoks kaks esimest korvpallipäeva. Esimesel keskenduti ainult pallimängule, teisele kutsuti aga külla ka politseinikud, et lastel põnevust rohkem oleks.

„Loodame enne suve veel kaks-kolm korvpallipäeva korraldada. Paistab, et lastel huvi on: teisel korral oli osalejaid rohkem kui esimesel,” sõnas Vallo Väljaots. “Loodame, et sügisest saame treeningurühmad käima ja tõsisemalt tööle hakata.”

Proovib mitut ala

Korvpallipäeval olid kohal ka mõned lapsevanemad. Üks neist, Marju Limbak, ütles, et tõi korvpalliga tutvust tegema oma kuueaastase poja Teimo. Selle pere kaks tütart, kümnene Loteliis ja seitsmene Lisete-Liis, juba käivad Palamusel Anneli Plaado juures korvpallitrennis. Teimol on lähiajal aga plaanis jalgpallitrennis käima hakata.

„Hea on, kui poiss saab mitut asja proovida. Siis oskab ta paremini otsustada, milline rohkem sobib. See, mis siin praegu toimub, näib talle igatahes meeldivat,” ütles Marju Limbak.

Treener Vallo Väljaots tõdes, et lapsevanemaid võiks korvpallipäeval rohkem olla. Treeningugruppide kokkusaamiseks ongi ju vaja kontakti saada mitte ainult laste, vaid ka nende vanematega. Vanem otsustab, kas laps hakkab trennis käima või ei, ning hakkab ka lapse trennis käimist korraldama.

Vallo Väljaots kinnitas, et lapse lühike kasv pole korvpallitrenni minekul takistuseks, sest eriti esialgu on pikkusest olulisemad kiirus, osavus ja täpne käsi.

Järgmise korvpallipäeva toimumisaeg pole veel teada, ent kes huvitatud, sel tasub jälgida lehereklaami ja sotsiaalmeediat, näiteks SK Torma Spordi ja Kuremaa spordikooli Facebooki lehte.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus