Kuremaa järvel peeti tuisust hoolimata jäärajasõit

Heitlikest ilmastikuoludest hoolimata peeti möödunud pühapäeval Kuremaa järvel maha esimene jääraja karikasõit LionTony Poolclub karikatele.

Kuremaa järvele jõudis starti üheksakümmend võistlejat. Esimesena läksid rajale noorteklassis sõitjad. Selles grupis näitas järjekordselt oma osavust Alvar Kuusik, kes saavutas esikoha. Teiseks jäi Karl Martin Volver ja madalaimale poodiumiastmele platseerus Kasper Koosa. Noorte järel asusid rajal võidu kihutama õrnema soo esindajad, keda sel korral oli vaid kolm. Neist kiireim oli Triinu Meltsov Piret Gildeni ja Inger Tuuri ees.

Üsna arvukalt oli Kuremaale starti tuldud tänavaklassi esiveoliste masinatega. Selles grupis startis 17 sõitjat, kellest kiireim oli Jaak Palmisto. Teise koha kindlustas Margo Kamla ja kolmandaks jäi tihedas konkurentsis Rivo Vähi. Sarnaselt esiveoliste klassile, oli ka tänavasõidu tagasillaveoliste masinaklassis osalejaid 17. Kiireim mees tagaveolise masinaga oli Kristo Kruus, teise koha sai Herki Ilmes ja kolmanda Kaido Kruus.

Enim võttis võistlusest osa nelikveoliste masinatega sõitjaid. Selles arvestuses oli 19. osalejat. Pingelises esikohaheitluses jäi sel võistlusel peale Meelis Liis Anti Kangro ja Taavi Liisi ees.

Pärast nelikveoliste tänavasõiduautode lõpetamist asusid rajal võistlustulle sõitjad rallikrossi masinatega. Rallikrossisarja jälgijatele olid sellest võistlusklassist tuntud Silver Havamaa, Rainer Kens, Kalmer Vaht, Erki Külvi, Janno Ligur ja Romet Tsirna.

Pärast eelsõite algasid poolfinaal ning finaalsõidud, kus anti ühisstart. Rallikrossi masinate finaalsõidu algul näitas enda oskusi Silver Havamaa, kes esimestel ringidel asus autoderivi etteotsa. Oma võimu näitas tema kõrval Rainer Kens. Havamaa ja Kensi omavaheline duell lõppes Kensi pealejäämisega. Havamaa läks liiga julgeks ning roolis oma Honda lumevalli, kust enam sõitu jätkata ei õnnestunudki. Kensile järgnesid Kalmer Vaht ja Romet Tsirna.

Kui esikolmikus said asjad selgeks juba paar ringi enne ruudulise lipu langemist, siis tagapool käis kõva heitlus. Nimelt võitlesid neljanda koha eest Erki Külv ja Toomas Lõhmus. Viimasel ringil sai Lõhmus Külvist mööda ja vähendas vahet kolmandal kohal sõitnud Tsirnaga. Seekord õnn Lõhmust ei soosinud ning mees sõitis enne finišisirget üle lumevalli, mis masina maast kõrgele õhku paiskas. Sõitu sai Lõhmus küll jätkata, kuid Tsirnat enam püüda ei õnnestunud.

2WD piikide klassis sai esikoha Romet Kors, teiseks jäi Madis Uibo ja kolmanda kohaga pidi leppima Marko Pärn. Nelikveoliste piikide klassis võtsid omavahel mõõtu vaid kaks sõitjat. Eesti noor rallisõitja Kaspar Koitla ja Põhjamaade rallikrossi NEZ-sarja meister Sten Oja. Omavahelises heitluses jäi peale Koitla. Järgmine jäärajasõidu karikaetapp peetakse 13. veebruaril Pärnu lahel.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus