Kuremaa jäärajal pannakse noored rooli

Sel laupäeval Kuremaa järvejääl peetavatel jäärajasõidu karikavõistlustel saavad kätt proovida ka noored, kelle jaoks käivitub seal võistlussari “Noored roolis”. Kõigile võistlejatele antakse võrdsed autod ning seega sõltuvad nende tulemused ainult sõiduoskustest.

“Noored roolis” projekti algatas Rannaküla jäärajakeskus. Keskuse ja projekti eestvedaja Urmas Saar sõnas, et projekti eesmärk on anda noortele võimalus õppida selgeks auto juhtimine, saada kätte õiged sõiduvõtted ning võistelda autospordis konkurentidega võrdsetel tingimustel. 

Seitsmeaastane tüdruk sai sõidu käppa” kahe päevaga

“Praegusel ajal toimub autospordis selline nii-öelda võidurelvastumine, kus paremate rahaliste võimalustega sõitjad ostavad endale paremad ja võimsamad autod ning riisuvad nii kõikidel võistlustel koore. Meie eesmärk ongi tagada, et kõik noored võrdsetes tingimustes võistelda saaksid.  Kõikidel on ühesugused autod, ühesuguse mootorimahu ja võimsusega ning all ka samasugused rehvid. See tähendab, et võidavad need, kes autot rajal paremini valitsevad,” rääkis Saar.

Võistlusautodeks on viis Renault Twingot. Need pisikesed sõidukid on parajad ka lastele, kes mõnes muus autos ei ulatuks pedaalideni või ei näeks piisavalt hästi rooli tagant välja. “Meil käis jaanuari alguses Rannakülas jäärajal sööstlaskuja Aare Tamme seitsmeaastane tütar (Augustiine Tamme- E. A), kes õppis autojuhtimise kahe päevaga selgeks ning kelle entusiasm järjest kasvas,” lisas “Noored roolis” projekti eestvedaja teistele julgustuseks. Veel rääkis mees, et tema enda kümneaastane poeg Hannes ei soovinud algul autospordist midagi kuulda, vaid keskendus pigem korvpallimängimisele. “Poissi tuli nagu vägisi rajale kaasa vedada,” tunnistas isa. Pärast paari Renault Twingoga tehtud tiiru ajab nüüd Hannes ise isale peale, et võiks sõitma minna. 

Sarja üldvõitja saab üllatusauhinna

Urmas Saar rõhutas, et ennekõike tahetakse projektiga  õpetada noortele õigeid sõiduvõtteid ning selle juures on üksteiselt mõõdu võtmine pigem lisaväärtuseks. “Lapsed mängivad arvutimänge, kus sõidetakse kakssada kilomeetrit tunnis ja kui avarii juhtub, siis vajutatakse ainult restarti ja kõik on jälle korras, aga päris elus ju nii ei ole. Samas on kahjuks päris palju neid, kes lähevad autokooli ja hoiavad seal rooli ja käigukangi esimest korda käes. Me püüame anda noortele võimaluse juba varem autojuhtimine korralikult selgeks õppida, et autokoolis ja ka hiljem liikluses enam hätta ei jäädaks,” lisas Saar.

“Noored roolis” avaetapile  Kuremaale oodatakse 8-17-aastasi autospordihuvilisi. Selleks, et võistlustel osaleda, tuleb end registreerida autosport.ee kodulehel. Samas lubas Urmas Saar, et esimesel korral võetakse vastu ka need, kel jäi eelregistreerimine tegemata ning kes soovivad end kohapeal kirja panna. Võistlusel osalemine maksab viiskümmend eurot. Edaspidi tahetakse võistlusi osavõtutasuta korraldada, kuid praegu pole selleks piisavaid võimalusi. “Eks autod tahavad vahel putitamist, bensiin ja määrded ka maksavad ning sponsorid ka kohe alguses väga suuri rahasid välja ei käi,” nentis Saar.

Pärast etappi Kuremaal toimub “Noored roolis” võistlussari veel järgmisel laupäeval Võrus Tamula järvejääl ning 3. märtsil Põltsamaa lähistel Kamari järvel. Lisaks on plaanis läbi viia ka suviseid sündmusi. “Me tahame korraldada võistlusi suuremates keskustes, mitte kolida oma ettevõtmisega kusagile metsa,” kinnitas Urmas Saar, kel mõlgub mõttes korraldada vigursõidupäev Tartu Lõunakeskuses.

Sarja üldvõitjat ootab korralik üllatusauhind, mis on seotud Eesti tipprallisõitjate ja ka maailmaklassi rallivõistlustega.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus