Kunstipäeval meisterdati jõulukaunistusi

Neljapäeval kogunes Jõgeva Ühisgümnaasiumi viiskümmend 2. klassi õpilast kuuest meie maakonna koolist, et kunstipäeval jõulukinke ning -kaunistusi meisterdada.

Esimeste klasside õpilastele korraldatakse igal sügisel Palamusel koolipäev, kolmandatele klassidele organiseeritakse kevaditi maakondlikke spordi- ja teadmisepäevi ning neljandate klasside õpilased osalevad juba maakondlikel olümpiaadidel. Seega polnudki veel siiamaani ühte korralikku, kõigile maakonna teise klassi õpilastele mõeldud üritust, mis sel aastal kunstipäeva näol teoks sai.

Päeva alguses külastas lapsi Jõgeva jõuluvana, kellele lapsed juba kodus valmis tehtud kompositsioone demonstreerisid. Neid oli valminud nii jõulu- kui ka argiteemadel. Vastutasuks andis jõuluvana oma kotist lastele töötubade teemad ning meisterdajad jaotati kolme rühma. Et lastel põnevam oleks ja nad üksteisega rohkem tuttavaks saaksid, moodustati  rühmad võimalikult paljude erinevate koolide õpilastest.

Kaua tehtud kaunikesed

Esimeses rühmas näitasid õpetajad Ly Kittus ja Eha Rosin, kuidas valmistada paberist lilli ning kuidas käepärastest vahenditest kinkekoti saab. Need tulid nii laste kui  juhendajate arvates palju kenamad ja huvitavamad kui need, mida poest saab osta. Samas on omatehtud kotike ka arvestatav kokkuhoid.

Järgmises töötoas meisterdasid lapsed koos juhendaja-päkapikk Maret Siidaga mitmesuguseid lauakaunistusi. Siin valmisid näiteks piparkoogipesad. Järgmisena valmistati üheskoos lauapäkapikke-salvrätikuhoidjaid. Et päkapikk Mareti töötoa lapsed said oma asjadega suhteliselt kiiresti valmis, siis õpiti üheskoos ka salvrätikute voltimine selgeks.

Kolmandas töötoas tegeldi tõsise käsitööga, nimelt õpetasid Kirsti Soosaar ja Ilme Kraaner lastele kuivviltimist. Et selles tehnikas nipsasju või riideesemeid teha, tuleb varuda kraasitud, soovitavalt värvitud villa, švamm, nõel ja palju kannatust. Lapsed torkisid kiht kihi haaval nõelaga villa švammi sisse. Pärast tunniajast kannatlikku torkimist valmisid viimaks pehmed käekaunistused, mida mõned lapsed käesoojendajateks kutsusid.

Jagati ka tunnistused

Pärast töötubades meisterdamist said kõik kolm rühma kooli aulas uuesti kokku. Näidati teistele oma töid ning mängiti õpetaja Silja Piiri juhendamisel liikumis- ja laulumänge. Iga kunstipäeval osaleja sai endale tunnistuse päeval osalemise eest ning kaasa ka omavalmistatud kaunistused.

Ürituse korraldaja Ester Meerja sõnul võib esimese kunstipäeva kordaläinuks lugeda. Temaga nõustusid ka teiste koolide õpetajad, kes lisasid, et lastele meeldib aeg-ajalt oma koolist välja saada ja teiste koolidega tutvuda. Veel ei osanud JÜG õpetajad öelda, kas üritus ka tuleval aastal toimuma saab, kuid siiski loodavad JÜG algklasside õpetajad, et II klasside maakondliku kunstipäeva traditsioon jääb kestma.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus