Kunstiõpetajad olid lõpetajad

“Oleme Katriniga kursusekaaslased Tallinna Pedagoogikaülikooli päevilt. Kuna meie 1993. aastal lõpetanud kursus oli esimene, kes sai puhtalt kunstiõpetaja diplomid (senini oli samas koolitatud kunsti- ja tööõpetuse õpetajaid), siis otsustasime anda ühisnäitusega ülevaate, kuhu me kümne aasta jooksul jõudnud oleme,” ütles Anne Nurmik.

28st lõpetanust ei ole kunstiõpetajaiks jäänud kaugeltki kõik, ent kes on jäänud, on tugevad tegijad. Osalema soostus näitusel 11 kunagist kursusekaaslast. Esineti mitte enda, vaid oma õpilaste töödega.

“Esimest korda kogunesime, õpilaste tööd kaasas, kokku oktoobri lõpus. Siis tegime üheskoos valiku, mis üles saab, mis tuleb liigsete korduste vältimiseks välja jätta. Kokku sai minu meelest väga ilus näitus,” ütles Anne Nurmik. “Et näitusekülastajal – praegusel või tulevasel kunstiõpetajal, aga ka lihtsalt kunstihuvilisel – oleks võimalik oma käe peal väike koolituskursus läbi teha, selleks varustas iga eksponent ühe töö põhjalike selgitustega selle saamisloo suhtes.”

Anne Nurmik viis Tallinna enamasti vormiõpetuse tundides valminud tööd. Moodsama kunsti valdkonda kuuluvaid taieseid võis näitusel, tõsi küll, näha vaid fotojäädvustustena: mõned neist pole transporditavad, mõnda pole aga üldse võimalik pikemalt säilitada. Katrin Tamme õpilased olid näitusel esindatud paberkandjal taieste kõrval ka siidimaalidega.

Näituse avamisele kogunes 16. detsembril peaaegu kogu kursus. Selles, et avamisele leidis aega tulla ka Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev, pidasid Anne Nurmik ja Katrin Tamm linnavalitsuse suureks tunnustuseks nende tööle.

“Varem Vändras töötanud Katrini meelitasin Jõgevale mina: ta lubas tulla aastaks, aga nüüd läheb tal siin juba kaheksas aasta. Kahekesi oleme kunstikooli õpilaste ja linna kunstihuviliste ette meelitanud aga teisigi oma kursusekaaslasi, nagu animafilmitegija Mait Laas, raamatuillustraator Karel Korp jt,” ütles Anne Nurmik.

Nii et üksteist toetatakse pärast ühiste õpingute lõppugi. Näitus “Kunstiõpetajad olid lõpetajad”, mille teoks saamises Katrin Tamm ja Anne Nurmik sugugi vähetähtsat rolli ei mänginud, sai üleval olla kahjuks vaid 29. detsembrini: Kullo galerii näitusepinnad on üpris tihedalt koormatud.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus