Kuningamäele tuleb lumelinn

Juba palju aastaid on Põltsamaale lumelinna rajatud. Kui varem toimus see Põltsamaa linna piires, siis tänavu toimub lumelinna rajamine reedel, 8 veebruaril Kuningamäe terviseraja juures.


Lumelinna rajamise üks eestvedajatest Indrek Eensalu lausus, et kui tänavuse lumelinna rajamise idee välja pakuti, polnud linnas looduslikku lund. Ideega pöördusid tema poole Põltsamaa päästekomando mehed. Eensalu lausus vastuseks, et kui külma peab, siis toodab ta lund nii palju juurde nagu lumelinna ehitamiseks tarvis läheb.

Linnas piires on lumelinna ehitamine keeruline, sest hunnikutesse lükatud lumi ei ole puhas. Kolmapäevase seisuga oli endast teada andnud vähemalt kakskümmend võistkonda.

Lumelinna ehitama asuvad seltskonnad on väga erineva osalejate arvuga. Huvi on ilmutanud nii õpilaste kui ka ettevõtete ja sõpruskondade esindajad. Lumelinna asutakse rajama kunstlume tootmise platsil, kuhu pääseb ligi sissetallatud rada mööda suusamaja kõrvalt.

„Kunstlumest on midagi meisterdada parem kui looduslikust lumest, aga samavõrra ka raskem. Kunstlumi ei ole käega vormitav ja selleks, et sellest midagi valmis meisterdada, on tarvis kaasa võtta tugevad tööriistad,” nentis Indrek Eensalu.

Põltsamaa päästekomando meeskonnavanem Andrus Kohv lausus, et meie talved juba kord on niisugused, et kord on lund, siis jälle mitte. Seetõttu otsustasid nad Kuningamäel tegutseva rajameistri Indrek Eensalu poole pöörduda, et ehk saab ta lumelinna ehitamisele kunstlume tootmise näol õla alla panna.

Eelinfo põhjal tuleb lumelinna ehitamisele palju rahvast ning linna keskele niisugune ettevõtmine ära ei mahukski. „Lumelinn paelub eelkõige lapsi ja kui nad sinna juba kord on sattunud, küllap huvituvad nad siis ka suusatamisest,” arvas Kohv.

Nagu varem, saab ka tänavu lumelinna ehitamisel väike võistlusmoment juures olema, sest kohalikud jahimehed panevad nende poolt parimaks hinnatud seltskonnale välja isuäratava auhinna.

Huvilistel on võimalus lähemalt uudistada kiirabi-, pääste- ja politseimasinaid, samuti kuulata nõuandeid jääohutuse kohta. Mannekeeni peal esitletakse elustamise võtteid.

Päästemeeskonna vanem Andrus Kohv ütles, et kui kõik laabub ja koostöö korraldajatel hästi sujub, toimub ka edaspidi lumelinna ehitus tõenäoliselt Kuningamäel. Ka Indrek Eensalul pole midagi selle vastu kui lumelinna rajamine ka edaspidi Kuningamäe terviseraja läheduses toimub.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus